Wiadomości z Chorzowa

Stoki narciarskie zostaną otwarte tej zimy? Jest deklaracja MRPiT

  • Dodano: 2021-11-15 09:45

Nie będzie rekomendacji do zamknięcia stoków narciarskich w zbliżającym się sezonie – zapewniła wiceminister rozwoju Olga Semeniuk podczas spotkania z branżą narciarską. 
 

Na jesienne wieczory najlepszy kryminał!!! Serial COLUMBO w TVS!


W minionym tygodniu doszło do spotkania w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, w którym brali udział przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego z przedstawicielami branży narciarskiej.

Minister Olga Semeniuk, pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw, jednoznacznie potwierdziła, iż MRPiT nie będzie rekomendował zamknięcia branży narciarskiej a przedstawione przez nas argumenty zebrane od naukowców, zespołów badawczych i doświadczeń ze Szwajcarii i Skandynawii niezbicie wskazują, że nie ma takiej potrzeby.

Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne zobligowały się do przedstawienia aktualizacji regulacji dotyczących reżimów sanitarnych nie później niż do 18 listopada.

PSNiT na zakończenie spotkania przedstawił swoje stanowisko dotyczące działalności ośrodków narciarskich w Polsce tej zimy:

1. Ośrodki narciarskie w Polsce powinny działać nadchodzącej zimy bez ograniczeń i limitów osobowych.
2. Ferie zimowy powinny odbyć się w zwyczajowym trybie, zgodnie ze schematem ogłoszonym 13-05-2021 przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
3. Postulaty dotyczą funkcjonowania ośrodków narciarskich tj. stoków oraz kolei i wyciągów narciarskich. Nie dotyczą hoteli i restauracji. Rozumiemy, że te zagadnienia będą poruszane odpowiednio przez te branże.

Szczegóły będą uzgadniane ze stroną rządzącą jeszcze w tym miesiącu ze względu na specyfikę branży i naglącą potrzebę wprowadzenia aktualizacji przepisów.

Zatem, w świetle dzisiejszych ustaleń MRPiT i GIS będą rekomendowały otwarcie stacji narciarskich na nadchodzący sezon zimowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również