Wiadomości z Chorzowa

Straż Miejska wyposażona w alkomat dla chorzowian. Tu sprawdzimy, czy ryzykujemy mandat

  • Dodano: 2022-01-14 11:45

Straż Miejska została wyposażona w alkomat specjalnie na potrzeby mieszkańców Chorzowa. Od teraz każdy osoba będąca „dzień po” może sprawdzić, czy ma w sobie pozostałości alkoholu. W ten sposób możemy się uchronić przed złamaniem przepisów.

Wielu kierowców łamie przepisy ruchu drogowego dotyczące zakazu jazdy pod wpływem alkoholu wcale nie bezpośrednio po zakrapianej imprezie, czy weekendowym wypadzie do klubu, a właśnie „dzień po” – gdy nieświadomi posiadania w organizmie minimalnej ilości alkoholu siadamy za kółko i trafimy na rutynową kontrolę drogówki.

W takim przypadku - mimo powrotu do stanu trzeźwości i dobrej koordynacji ruchów warto, zanim uruchomimy silnik naszego samochodu czy motocykla, upewnić się ostatecznie, czy naprawdę nie mamy już w sobie resztek wypitych dzień wcześniej procentów.

Alkomat dla mieszkańców w siedzibie Straży Miejskiej w Chorzowie!

Wiele osób posiada w domu mini alkomaty na własny użytek. Jak informuje Urząd Miasta Chorzów, takie urządzenie z przeznaczeniem dla mieszkańców pojawiło się właśnie w siedzibie Straży Miejskiej.

Czas karnawału to czas spotkań i zabaw. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie! Nigdy nie prowadź po alkoholu! A jeśli macie jakieś wątpliwości co do swojego stanu dzień po, to od teraz możecie się sprawdzić w jeszcze jednym miejscu w Chorzowie. Alkomat został właśnie zamontowany w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Sobieskiego 3. Dostęp do alkomatu w godzinach 6:00-22:00 – informują miejscy urzędnicy.

Skorzystacie z takiej opcji w razie potrzeby?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.