Wiadomości z Chorzowa

Studenciak po raz trzeci w Kolejach Śląskich

  • Dodano: 2019-09-30 08:15, aktualizacja: 2019-09-30 07:06

Przy okazji trwającego okresu rekrutacyjnego na studia przypominamy, że również w tym roku Koleje Śląskie uruchamiają ofertę specjalną „Studenciak”.

Bilet miesięczny za symboliczną złotówkę

Świeżo upieczeni studenci mogą dzięki niej wypróbować transport kolejowy, płacąc za bilet miesięczny jedynie symboliczną złotówkę.

Oferta ta swój początek ma w 2017 roku, kiedy to wystartowaliśmy z kampanią pt. „Rok Studenta”

To właśnie wtedy po raz pierwszy studenci pierwszego roku studiów mogli skorzystać z biletów miesięcznych za cenę jednej złotówki.  Promocja obejmowała wszystkie linie z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki-Bohumin i pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane.

Łącznie w 2017 roku z promocji skorzystało ponad 3000 studentów, a w 2018 liczba ta jeszcze się zwiększyła do prawie 4000. Za całość kampanii „Rok Studenta” zostaliśmy nagrodzeni Laurem Studenckim w kategorii  „Organizacja Przyjazna Studentom”.

Kiedy wystartuje studencka promocja?

Po tak pozytywnym przyjęciu akcji przez środowiska studenckie postanowiliśmy kontynuować tradycję i uruchomić ofertę specjalną również w tym roku. Tak samo jak miało to miejsce w latach ubiegłych, „Studenciaka” będzie można kupić poprzez platformę SkyCash od 1 do 31 października. Zakupiony w ten sposób bilet jest dostępny od razu i ważny przez miesiąc od daty zakupu – czyli np. bilet kupiony 5 października będzie ważny do 4 listopada. Do wyboru są wszystkie relacje obsługiwane przez Koleje Śląskie, z wyjątkiem odcinka Chałupki – Bohumin i pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane. W trakcie kontroli oprócz biletu niezbędne będzie okazanie dokumentu potwierdzającego rozpoczęcie studiów – legitymacji studenckiej lub zaświadczenia dostępnego na stronie przewoźnika w zakładce Dla Podróżnych – Oferty – Studenciak.

Mamy nadzieję, że również w tym roku uda nam się zachęcić dużą część studentów do korzystania z kolei podczas codziennych podróży do domu i na uczelnię. Zgodnie z danymi z lat ubiegłych można zauważyć, że coraz więcej studentów przekonuje się do takiej formy podróżowania. Liczymy zatem, że wielu z nich zostanie z nami na dłużej i będzie traktowała kolej jako naturalny środek transportu. Zachęcamy wszystkich studentów pierwszego semestru, pierwszego roku studiów do tego, by za symboliczną złotówkę zdecydowali się na przetestowanie jak podróżuje się pociągiem i czy sprawdza się on nie tylko przy codziennych podróżach na zajęcia, ale również np. podczas weekendowych podróży. Z zainteresowaniem będziemy przyglądać się tegorocznym wynikom promocji, być może liczba studenciaków będzie jeszcze większa niż w roku ubiegłym.

Akcja, jak przystało na studencką promocję, wystartuje wraz z początkiem roku akademickiego czyli 1 października. Warto jednak już wcześniej sprawdzić swoje możliwości dojazdu pociągiem na uczelnię, siatka połączeń śląskiego przewoźnika jest bowiem bardzo szeroka. Na naszej stronie internetowej wkrótce znajdą się też szczegółowe regulaminy dotyczące promocji, jak i wzór zaświadczenia potwierdzającego rozpoczęcie studiów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również