Wiadomości z Chorzowa

Sukces Pauliny Pedy. Chorzowska pływaczka z minimum na Mistrzostwa Świata w Japonii

  • Dodano: 2023-03-01 13:15

Pochodząca z Chorzowa zawodniczka AZS-AWF Katowice uzyskała kryterium kwalifikacyjne na MŚ w Japonii. Pływaczka otrzymała również szansę występu na Uniwersjadzie w chińskim Chengdu.

Paulina Peda wystartowała na zawodach z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski, które odbyły się w ostatni weekend w Lublinie. Zawodniczka AZS AWF Katowice pokazała fantastyczną dyspozycję na dystansie 50 metrów stylem motylkowym uzyskując 26.13, a także na dystansach 50 metrów i 100 metrów stylem grzbietowym (odpowiednio 28.10 i 1:00.55).

Chorzowska pływaczka bez większych problemów uzyskała minimum na Uniwersjadę w chińskim Chengdu, a także minimalny wynik klasyfikujący do startu w Mistrzostwach Świata Seniorów w japońskiej Fukuoce.  

Skłamałabym mówiąc, że przyjeżdżając do Lublina nie myśleliśmy o próbie kwalifikacji, jednak patrząc na fakt, że to dopiero pierwszy makrocykl treningowy, mieliśmy z tylu głowy, że może być za wcześnie. Udało się:). Płynęło się dość chaotycznie ale jak na pierwszy start w tym sezonie - jestem ogromnie dumna (3 wynik w karierze)! – cieszy się zawodniczka.

Paulina Peda z fantastycznym wynikiem podczas Arena GP Pucharu Polski

Na tegoroczne MŚ dostali się również Katarzyna Wasick (AZS AWF Katowice), Ksawery Masiuk (UKS G-8 Bielany Warszawa) i Krzysztof Chmielewski (IUKS ,,Muszelka'' Warszawa).

To był imponujący początek sezonu w wykonaniu krajowej czołówki. Takie rezultaty osiągane już na tak wczesnym etapie sezonu pokazują olbrzymi potencjał polskiego pływania i mam nadzieję, że będą dobrym prognostykiem przed kolejnymi imprezami. Zmagania w Lublinie były dopiero pierwszą szansą na wypełnianie minimów na imprezy międzynarodowe. Czasu na zdobycie kwalifikacji jest jeszcze sporo, więc teraz będziemy z wielkim zainteresowaniem obserwować, kto jeszcze włączy się do walki o miejsca w kadrze – podsumowuje prezes Polskiego Związku Pływackiego, Otylia Jędrzejczak.

W klasyfikacji generalnej zawodów w Lublinie najwięcej punktów zgromadzili Ksawery Masiuk i Paulina Peda (2556 pkt i pierwsze miejsce wśród kobiet).

Joanna ZegarlickaJoanna Zegarlicka
Źródło: Polski Związek Pływacki/Paulina Peda [FB]/AZS AWF Katowice

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również