Wiadomości z Chorzowa

"Świeć przykładem - noś odblaski" w Chorzowie. Policjanci wzięli udział w akcji

  • Dodano: 2023-10-02 13:30, aktualizacja: 2023-10-04 20:59

Wczoraj 1 października obchodzony był „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”. Rozpoczął policyjną akcję „Świeć przykładem — noś odblaski”, która potrwa do końca roku. Dbajmy o nasze bezpieczeństwo, będąc lepiej widocznym!

Akcja "Świeć przykładem" w Chorzowie

Kolejny raz w dniu 1 października policjanci realizowali działania informacyjno-edukacyjne pn. Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków. Celem akcji jest zachęcanie uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych. Choć w głównej mierze działania dotyczą pieszych, o elementach odblaskowych powinni pamiętać wszyscy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. W akcję włączyła się również chorzowska drogówka. Mundurowi wręczali pieszym elementy odblaskowe.

W okresie jesienno-zimowym noszenie odblasków ma szczególne znaczenie. Krótsze dni oraz gorsza widoczność w ciągu dnia, sprawiają, że kierującym trudniej jest dostrzec pieszego lub rowerzystę. Elementy odblaskowe sprawiają, że kierowca widzi z daleka świecący punkt, zyskując więcej czasu na właściwą reakcję. Zdobyte w ten sposób sekundy mogą uratować życie i zdrowie niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że pieszy poruszając się po jezdni poza obszarem zabudowanym, od zmierzchu do świtu jest zobowiązany do używania elementów odblaskowych. Musi z nich korzystać w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Obowiązek nie dotyczy osób poruszających się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Dla własnego bezpieczeństwa nośmy elementy odblaskowe zarówno na obszarze niezabudowanym, jak i zabudowanym. Dopilnujmy, aby stosowali je także nasi bliscy – zwłaszcza dzieci i seniorzy!  - apelują policjanci.

Świeć przykładem - noś odblaski" w Chorzowie. Policjanci wzięli udział w akcji / fot. KMP Chorzów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również