Wiadomości z Chorzowa

Święta Piwa w Parku Śląskim nie będzie. Tyskie rezygnuje z popularnej imprezy

 • Dodano: 2019-08-23 14:00

Beerfest vel. Tyskie Fest, czyli Święto Piwa organizowane przez Tyskie w Parku Śląskim przeszło do historii. Popularna impreza została zlikwidowana po 18 latach. Kompania Piwowarska zapowiada, że od tej pory rozmaite wydarzenia będą odbywały się w tyskim browarze.


Chorzowski i największy na Śląsku piwno-muzyczny festiwal znika z mapy imprez województwa śląskiego. Wydarzenie organizowana przez 18 lat przez Kompanię Piwowarską, czyli właściciela marki Tyskie, w Parku Śląskim przyciągało prawdziwe tłumy - zarówno miłośników bursztynowego trunku, jak i muzyki, ponieważ świętu piwa towarzyszyły występy gwiazd estrady. W ubiegłym roku zmieniono nazwę imprezy na Tyskie Fest, a w tym roku zupełnie z niej zrezygnowano. O sprawie jako pierwszy poinformował „Dziennik Zachodni”. 


Jak wyjaśnia Marta Andreasik, młodszy kierownik ds. komunikacji zewnętrznej w Kompanii Piwowarskiej S.A., Tyskie Fest zmienia formułę. Dotychczas było to duże wydarzenie organizowane jeden raz w roku w Parku Śląskim w Chorzowie. Teraz Kompania planuje częściej komunikować się z fanami marki i zamierza przenieść te aktywności na teren browaru w Tychach. W planach jest organizacja wydarzeń połączonych z koncertem. Mają się odbywać dwa razy do roku.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Mieszkaniec Parku

  Całe szczęście. Jak ja się cieszę że tę burdo imprezę wykopali z parku śląskiego

 • Anna

  I do tego te tłumy pijusów wracający j tramwajami z wrzeszczącymi bachorami. Dobrze że koniec z tym.

 • Artur

  "od tej pory rozmaite wydarzenia będą odbywały się w tyskim browarze" haha, no zajebista alternatywa dla parku slaskiego, widac maja jakiegos nowego geniusza w marketingu...

 • Kropa

  I bardzo dobrze. Piwo tam to scochy i do tego drogie. Sposób kupowania to wyższa filogentyka konstruktywna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.