Wiadomości z Chorzowa

Święta Wielkanocne bez obostrzeń? Minister zdrowia odpowiada

  • Dodano: 2021-02-25 11:45

Do świąt zostało jeszcze kilka tygodniu, ale minister już podczas wczorajszej konferencji był pytany o ewentualne luzowanie obostrzeń w tym okresie.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Do świąt pozostało jeszcze kilka tygodni, ale minister zdrowia już podczas wczorajszej konferencji zasygnalizował, że rząd chciałby luzować obostrzenia w tym okresie.

Nastawienie rządu jest takie, żeby w miarę możliwości dokonywać odważnych, luzujących kroków. Teraz mamy przyspieszenie trzeciej fali i to oczywiście przekreśla możliwość podejmowania odważnych decyzji. Ale generalnie nasza tolerancja dla liczby zachorowań zdecydowanie rośnie. I akcja szczepień i odporność populacyjna powodują, że liczba zakażeń, która nawet przekroczy średni poziom 10-12 tys., nie będzie aż tak dolegliwa, o ile będzie mniej – proporcjonalnie – hospitalizacji, a powinno ich być mniej – ocenił Niedzielski.

W tej chwili nie rozważamy konkretnego rozwiązania, bo do świąt Wielkanocnych zostało jeszcze 1,5 miesiąca, ale nasze nastawienie jest takie, że jeżeli będzie tylko możliwość, to będziemy podejmowali decyzje luzujące – zadeklarował minister zdrowia.

W ubiegłym roku rząd zachęcał, by na święta pozostać w domach i spędzić je w gronie najbliższych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.