Wiadomości z Chorzowa

Święto Niepodległości na Stadionie Śląskim. Gwiazdą wieczoru Dżem

 • Dodano: 2021-11-04 05:30, aktualizacja: 2021-11-04 10:38

Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości wracają na Stadion Śląski. Urząd Marszałkowski przewidział wiele atrakcji. Zagra m.in. Dżem. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Urząd Marszałkowski oficjalnie poinformował o lokalizacji i programie tegorocznych Wojewódzkich Obchodów Święta Niepodległości. Impreza odbędzie się po raz kolejny na Stadionie Śląskim. Nie zabraknie odśpiewania hymnu, wielkiej wystawy militariów oraz występów muzycznych i atrakcji dla najmłodszych. Gwiazdą wieczoru będzie śląska legenda – zespół Dżem. Co ważne dla wszystkich chętnych – wstęp na Stadion Śląski i wszystkie przewidziane atrakcje będą darmowe!

Ogromnie się cieszę, że kolejny raz w ten wyjątkowy dla Polski dzień możemy spotkać się na Stadionie Śląskim. We wspólnym gronie będziemy  świętować rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Szczególnie czekam na to, aż razem ze zgromadzonymi będziemy mogli odśpiewać Hymn Polski. Dla mnie to zawsze bardzo podniosły i wzruszający moment – przekonuje marszałek Jakub Chełstowski.

Święto Niepodległości na Stadionie Śląskim. Zagra Dżem

Jak poinformowali organizatorzy wydarzenia, bramy Stadionu Śląskiego (3, 4, 5) zostaną otwarte już 10.30.

O godzinie 11.00 rozpoczną się występy orkiestr górniczych, Wojska Polskiego oraz Śląskiej Policji. W południe nastąpi uroczyste odśpiewanie Hymnu Polski. Całość dopełnią występ zespołu „Mały Śląsk” oraz przelot samolotów wojskowych i pokaz lotniczej Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”.

W trakcie wydarzenia Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego wręczy Puchary Triady Biegowej Powstań Śląskich.

Podczas wydarzenia świętujemy naszą polskość, ale nie zapomnimy o Powstaniach Śląskich oraz o śląskich akcentach. Pokażemy, jak kultura śląska pięknie współgra z kulturą Polski i jak wzajemnie się uzupełniają. Myślę, że dzięki temu część artystyczna wydarzenia będzie prezentować niezwykle wysoki poziom, ale też wyjątkową różnorodność – dodaje Jakub Chełstowski.

Jak zapewniają organizatorzy, podczas uroczystości nie zabraknie sporej dawki dobrej muzyki. Od godziny 14.00 na scenie pojawią się zespoły: Formax, Płonka Kwartet oraz Alergen. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Dżem.

Na Stadionie Śląskim nie zabraknie rozmaitych atrakcji dla małych i dużych. Będą to m.in.: strefa wirtualnej rzeczywistości, strzelnica laserowa, dmuchańce dla najmłodszych, a także foodtrucki.

Wydarzenie objęte honorowym patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.

Program wydarzenia:

 • 10:30-18:30 – prezentacja uzbrojenia, wyposażenia i umiejętności żołnierzy Wojska Polskiego oraz funkcjonariuszy Służb Mundurowych Województwa Śląskiego
 • 11.00 – występ orkiestr górniczych
 • 12.00 – uroczyste odśpiewanie hymnu
 • 12.15 – przelot samolotów wojskowych oraz pokaz lotniczej Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”
 • 12.30 – koncert orkiestry Wojska Polskiego oraz orkiestry Śląskiej Policji
 • 13.00 – występ artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”

Koncerty:

 • 14.00 – Formax
 • 14.45 – Płonka Kwartet
 • 15.50 – Zespół Alergen
 • 17.00 – Dżem

Joanna ZegarlickaJoanna Zegarlicka
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego/Stadion Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również