Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Sylwester na Stadionie Śląskim bez pokazu sztucznych ogni!

  • Dodano: 2018-12-11 11:15

W tym roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się „Sylwestrowa Moc Przebojów 2018”. Z powodu szczytu klimatycznego COP 24 impreza nie może odbyć się w tym roku w Katowicach. Imprezę zaplanowano na ok. 60 tys. osób.

Kontrowersyjną kwestią był pokaz fajerwerków, który zwykle o północy towarzyszy wielkim imprezom sylwestrowym. Ostatnio z pokazu sztucznych ogni zrezygnowali organizatorzy sylwestra w Warszawie. Zamiast tego publiczność będzie miała okazję zobaczyć pokaz laserów.

W Chorzowie sztuczne ognie musiałyby być odpalone z terenu Parku Śląskiego. W pobliżu znajduje się Śląski Ogród Zoologiczny i w samym parku żyje wiele dzikich zwierząt. Z tego względu organizatorzy zdecydowali, że w tym roku nie będzie pokazu sztucznych ogni!

Wczoraj za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o tym prezydent Katowic — Marcin Krupa.

- Wspólnie z Marszałkiem woj. Śląskiego oraz Polsatem podjęliśmy decyzję, że zabawa Sylwestrowa, którą wspólnie organizujemy na Stadionie Śląskim, odbędzie się bez sztucznych ogni! Takie widowisko, choć efektowne wizualnie, bardzo stresuje zwierzęta domowe i dzikie. Dodatkowo w pobliżu Stadionu zlokalizowany jest Śląski Ogród Zoologiczny i dla wielu gatunków zwierząt takie atrakcje mogłyby być bardzo niebezpieczne. Dziękuję bardzo mieszkańcom Katowic i aglomeracji, że wielu z Was pisało do mnie w tej sprawie w ostatnich dniach.

Gospodarzami sylwestra na Stadionie Śląskim jest Telewizja Polsat, województwo śląskie i Urząd Miasta Katowice, a organizatorami imprezy Stadion Śląski i firma Music Company. Imprezę zaplanowano na ok. 60 tys. osób. Znamy już wokalistów, którzy wystąpią podczas sylwestrowej imprezy. Wystąpią m.in.: Maryla Rodowicz, Michał Szpak, Sławomir, Ich Troje, Cleo czy Ewa Farna.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Ss

    Janpindole nic już nie będzie wolno, wypuście te zwierzęta zklatek jak tak je bronicie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.