Wiadomości z Chorzowa

Sylwestrowa Moc Przebojów jednak nie na Śląskim? Rozważana nowa lokalizacja

  • Dodano: 2022-11-14 13:45

Wiele wskazuje na to, że Sylwestrowa Moc Przebojów organizowana przez stację Polsat nie odbędzie się na Stadionie Śląskim. W tej chwili w grę wchodzi Park Śląski. Skąd ta decyzja?

Nie da się ukryć, że Sylwester z Polsatem od wielu lat przyciąga tłumy, nie tylko przed ekrany telewizorów, ale również do Kotła Czarownic. W ubiegłym roku koncert pod nazwą „Sylwester szczęścia” obejrzało ponad 3 mln widzów.

Sylwestrowa Moc Przebojów od 2015 roku przyciąga tłumy chętnych do wspólnej zabawy w ostatni dzień roku. Najpierw była organizowana przez stację Polsat wraz z katowickim magistratem na placu przed Spodkiem. W 2018 roku zdecydowano o przeniesieniu wydarzenia na Stadion Śląski i nadaniu mu większej rangi.

Od tego czasu na Śląskim pojawiały się dziesiątki tysięcy mieszkańców regionu, aby wspólnie powitać Nowy Rok. Wyjątkiem był poprzedni Sylwester – z uwagi na alarmujące statystyki zakażeń koronawirusem i obostrzenia pandemiczne, w tym ograniczenie liczby wejściówek dla osób niezaszczepionych do 250 – w Kotle Czarownic bawiło się stosunkowo nieduże grupy ludzi, w porównaniu do czasów sprzed pandemii (w 2020 roku impreza plenerowa w ogóle się nie odbyła).

Sylwestrowa Moc Przebojów w tym roku nie na Śląskim?

Choć jedną z gwiazd, które już w październiku potwierdziły swój udział w Sylwestrowej Mocy Przebojów w tym roku jest Doda to zarówno Urząd Marszałkowski, jak i Grupa Polsat nie zabierają głosu w sprawie ewentualnej lokalizacji imprezy.

Reporterom „Gazety Wyborczej” udało się dowiedzieć nieoficjalnie, że Sylwester 2022/2023 najpewniej nie odbędzie się w Kotle Czarownic, a organizatorzy mają szukać nowego miejsca. Brany pod uwagę jest podlegający marszałkowi Park Śląski.

Gdy uda się ostatecznie potwierdzić lokalizację to wówczas będzie informować o tym w oficjalnym komunikacie. Rozmowy wciąż trwają, a miejsce nie zostało jeszcze wybrane – poinformowała nas mailowo rzeczniczka Parku Śląskiego, Aneta Miler.

Koszt wynajmu Stadionu Śląskiego na jedną noc jest naprawdę duży, więc organizator ma rozglądać się za tańszą opcją, lecz taką, która znajduje się w dogodnym miejscu, jeśli chodzi o dojazd. Z pewnością organizacja imprezy w Parku Śląskim będzie wiązała się ze znacznie większym nakładem pracy – trzeba będzie zadbać o ogrodzenie i dostateczne oświetlenie terenu, a także o dodatkowe środki bezpieczeństwa.

Kogo najpewniej usłyszymy podczas nadchodzącego Sylwestra? W zeszłym roku na Stadionie Śląskim pojawili się m.in. Dawid Kwiatkowski, Viki Gabor, Doda, Cleo, Danzel, Bajm, Liz Mitchell, a także Paweł Domagała czy Michała Szpak. Fani spodziewają się ponownie takich artystów jak Viki Gabor czy Dawid Kwiatkowski.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Zenek

    Jak można zrobić taka głośna imprezę w parku pełnym ptaków, gdzie zoo jest zaraz za rogiem ? Ciekawe jak zamierzacie upilnować ludzi aby nie odpalali fajerwerków. Brak słów.

  • Jo

    A stadion przypadkiem nie podlega też marszałkowi?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również