Wiadomości z Chorzowa

Szlachetna Paczka rozpoczęła rekrutację wolontariuszy!

  • Dodano: 2023-07-19 13:00

Szlachetna Paczka ogłosiła rozpoczęcie naboru na wolontariuszy w tegorocznej edycji akcji. Jak się zgłosić?

Rozpoczęto nabór

Wystartowała rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Jak dołączyć? Wystarczy wypełnić internetowy formularz, dostępny na stronie internetowej Szlachetnej Paczki. Należy wskazać odpowiednie województwo i region, w którym chce się działać. Po przesłaniu formularza, lider regionalny skontaktuje się z kandydatem na wolontariusza, aby opowiedzieć mu nieco więcej o akcji i zakresie obowiązków. Jakie warunki trzeba spełniać, aby zostać wolontariuszem? Wystarczy mieć ukończone 16 lat i kochać ludzi!

Co robi wolontariusz?

Wolontariusze Szlachetnej Paczki to osoby, które znajdują się najbliżej osób potrzebujących – poznają historie rodzin, do których trafią paczki i wspierają je w dążeniu do samodzielności. Wolontariusze zawsze mogą liczyć na pomoc Lidera, który jest koordynatorem ich działań. W kolejnych etapach wolontariusze współpracują z Darczyńcami, którzy przygotowują paczki, a następnie dostarczają je do potrzebujących rodzin podczas Weekendu Cudów.

Wszelkie pytania można kierować na adres mailowy: wolontariusz@wiosna.org.pl

Szlachetna Paczka

To program społeczny działający w Polsce od 2001 roku. Opiera się na niesieniu pomocy ludziom w potrzebie – oprócz przygotowywania i dostarczania tytułowych „paczek”, wolontariusze pracują z potrzebującymi, aby poprawić ich byt. Wbrew pozorom, program społeczny działa przez cały rok, od czerwca do czerwca! Aby dowiedzieć się więcej o Szlachetnej Paczce i poznać bliżej jej działalność, wystarczy kliknąć tutaj.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również