Wiadomości z Chorzowa

Szpital Specjalistyczny w Chorzowie otrzymał dodatkowy sprzęt do walki z koronawirusem

 • Dodano: 2020-03-18 12:00

Do szpitala w Chorzowie trafiły trzy respiratory do prowadzenia wentylacji mechanicznej i system "Lucas" do prowadzenia kompresji klatki piersiowej. System Lucas służy zapewnieniu lepszych efektów reanimacji w przypadku zatrzymania krążenia oraz ułatwieniu pracy służb ratowniczych.

Jak podkreśla marszałek Jakub Chełstowski, kryzysowa sytuacja wymaga współdziałania rządu z premierem Mateuszem Morawieckim na czele i samorządów wszystkich szczebli. Zarząd Województwa Śląskiego jest w stałym kontakcie z administracją rządową, służbami wojewody i dyrektorami szpitali.

- Sytuacja rozprzestrzeniającego się wirusa wymaga podjęcia wspólnych działań. Zarząd województwa od wielu dni intensywnie pracuje, współdziałając ze stroną rządową, szpitalami i wieloma podmiotami. Dziękuję za efektywną współpracę administracji rządowej z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim na czele, wojewodzie Jarosławowi Wieczorkowi, wicemarszałkowi Dariuszowi Starzyckiemu i pracownikom wydziału zdrowia Urzędu Marszałkowskiego oraz dyrekcji, lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom szpitali. Zdrowie naszych mieszkańców jest dla nas najważniejsze i dołożymy wszelkich starań, by zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo w tym zakresie. Pamiętajmy, że najważniejsza jest profilaktyka. Każdy z nas stosując się do wytycznych, może przyczynić się do ograniczenia rozprzestrzeniania koronawirusa – tłumaczy marszałek Jakub Chełstowski.

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj »

 • Mały

  To i tak za dużo bo w tym szpitalu nie ma oitu więc nie przyjmują pacjentów wymagających respiratoterapii. Ten sprzęt nigdy nie będzie użyty.

 • Alo

  Zamiast krytykować pomóżcie w zakupie następnych respiratorów. Malkontentem jest być najprościej.

 • Yo

  PIS polegnie na tym wirusie.

 • Wanda

  Czy to co szpital otrzymał to jest to czego potrzebuje? Czy to coś jest w wystarczającej ilości?Artykuł w tonie huraoptymizmu. Jeżeli czytam, że ktoś "dokłada wszelkich starań", to wiem, że kłamie.

 • Red

  To teraz mają razem 10 respiratorów

 • ola

  Tylko czy mają aż tyle przeszkolonego personelu...oby.

 • Zły

  Trzy respiratory.....to mówi samo za siebie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.