Wiadomości z Chorzowa

Szpital Specjalistyczny w Chorzowie otrzymał dodatkowy sprzęt do walki z koronawirusem

 • Dodano: 2020-03-18 12:00

Do szpitala w Chorzowie trafiły trzy respiratory do prowadzenia wentylacji mechanicznej i system "Lucas" do prowadzenia kompresji klatki piersiowej. System Lucas służy zapewnieniu lepszych efektów reanimacji w przypadku zatrzymania krążenia oraz ułatwieniu pracy służb ratowniczych.

Jak podkreśla marszałek Jakub Chełstowski, kryzysowa sytuacja wymaga współdziałania rządu z premierem Mateuszem Morawieckim na czele i samorządów wszystkich szczebli. Zarząd Województwa Śląskiego jest w stałym kontakcie z administracją rządową, służbami wojewody i dyrektorami szpitali.

- Sytuacja rozprzestrzeniającego się wirusa wymaga podjęcia wspólnych działań. Zarząd województwa od wielu dni intensywnie pracuje, współdziałając ze stroną rządową, szpitalami i wieloma podmiotami. Dziękuję za efektywną współpracę administracji rządowej z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim na czele, wojewodzie Jarosławowi Wieczorkowi, wicemarszałkowi Dariuszowi Starzyckiemu i pracownikom wydziału zdrowia Urzędu Marszałkowskiego oraz dyrekcji, lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom szpitali. Zdrowie naszych mieszkańców jest dla nas najważniejsze i dołożymy wszelkich starań, by zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo w tym zakresie. Pamiętajmy, że najważniejsza jest profilaktyka. Każdy z nas stosując się do wytycznych, może przyczynić się do ograniczenia rozprzestrzeniania koronawirusa – tłumaczy marszałek Jakub Chełstowski.

Komentarze (7)    dodaj »

 • Mały

  To i tak za dużo bo w tym szpitalu nie ma oitu więc nie przyjmują pacjentów wymagających respiratoterapii. Ten sprzęt nigdy nie będzie użyty.

 • Alo

  Zamiast krytykować pomóżcie w zakupie następnych respiratorów. Malkontentem jest być najprościej.

 • Yo

  PIS polegnie na tym wirusie.

 • Wanda

  Czy to co szpital otrzymał to jest to czego potrzebuje? Czy to coś jest w wystarczającej ilości?Artykuł w tonie huraoptymizmu. Jeżeli czytam, że ktoś "dokłada wszelkich starań", to wiem, że kłamie.

 • Red

  To teraz mają razem 10 respiratorów

 • ola

  Tylko czy mają aż tyle przeszkolonego personelu...oby.

 • Zły

  Trzy respiratory.....to mówi samo za siebie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również