Wiadomości z Chorzowa

Szykuje się przebudowa wybiegu dla psów przy ul. Floriańskiej

  • Dodano: 2021-04-14 07:45, aktualizacja: 2021-04-13 23:33

Wybieg dla psów na skwerze przy ul. Floriańskiej w Chorzowie zostanie przebudowany. Rozbudowa będzie polegała na między innymi na powiększeniu powierzchni wybiegu dla psów.


Miasto ogłosiło przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca inwestycji. Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa wybiegu dla psów na skwerze przy ul. Floriańskiej w Chorzowie”. To przedsięwzięcie, którego domagali się chorzowianie. Przypomnijmy, że w ramach budżetu obywatelskiego został złożony wniosek o rozbudowę wybiegu dla psów znajdujący się przy ulicy Floriańskiej.

Jak wskazuje chorzowski magistrat, będzie ona polegała na powiększeniu powierzchni wybiegu dla psów. Co więcej, przebudowane zostanie też ogrodzenie. Dodatkowo, wydzielona zostanie strefa wykonana z piasku. Wykonanie zadania zapewni dostosowanie obiektu do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym zapewnienia dostępności dla osób niepełnosprawnych. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 2 miesiące na realizację inwestycji.

Potencjalni wykonawcy mogą składać swoje oferty do 19 kwietnia do godz. 10.00, a 30 minut później nastąpi otwarcie kopert.

Wybieg i plac zabaw powstały w 2017 roku

Warto dodać, że jesienią 2017 roku w północnej części skweru przy ul. Floriańskiej w Chorzowie powstał ogrodzony wybieg dla psów z wejściem z dwóch stron. Od strony sklepu "Biedronka" wykonano nową alejkę z kruszywa prowadzącą do wybiegu. W części terenu wykonano również nowe alejki asfaltowe.

Z kolei na miejscu starego placu zabaw stanął zupełnie nowy, a na jego terenie znalazły się m.in.: integracyjny zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, przejściem tunelowym oraz grami integracyjnymi, a także zestaw zabawowy z instrumentami, podwójna huśtawka z siedziskami dla dzieci starszych i dla maluchów, huśtawka "bocianie gniazdo",  karuzela z platformą, piaskownica, bujak typu ważka, kiwak oraz zestaw zabawowy z kolejką zjazdową, dwiema zjeżdżalniami i mostkiem. Pod urządzeniami zabawowymi została wykonana nawierzchnia syntetyczna, a pod zestawem zabawowym z kolejką znajduje się teraz trawnik z rolki. Ustawiono nowe ławki i kosze na śmieci oraz stojaki na rowery.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Ryś

    Dlaczego nie zrobiono tego przed wiosną? Teraz jak będzie fajna pogoda i pieski wreszcie mogłyby się tam wybiegać to będzie nieczynne! Poza tym takie wybiegi przydałyby się w innych miejscach też, np. na Amelungu!

  • Obywatel

    Poniewaz takie sa terminy budzetu obywatelskiego. Niedawno bylo otwarcie obiektu.Na postawienie latarni niestety braklo funduszy wiec postaram sie zlozyc kolejny projekt tylko w tym celu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również