Wiadomości z Chorzowa

Szykuje się wycinka 36 drzew rosnących w Parku Śląskim

  • Dodano: 2021-12-16 14:15

Z terenu Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. Gen. Jerzego Ziętka S.A. w Chorzowie zniknie 36 drzew. Park Śląski rozpisał przetarg na realizację tego zadania.

Umowa zostanie podpisana jeszcze w grudniu?

Wycinka drzew stanowi część zadania pn. „Inwentaryzacja, rewitalizacja i pielęgnacja terenów zieleni parku” realizowanego w ramach umowy o dofinansowanie Projektu Miejskiego pn. „Modernizacja Parku Śląskiego”. Z dokumentacji przetargowej wynika, że pod topór pójdzie 29 topól, wiąz, 4 lipy ora 2 jesiony. Drzewa te rosną na trzech działkach na terenie Parku Śląskiego.

- Zakres Prac obejmuje kompleksową wycinkę drzew z terenu Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. Gen. Jerzego Ziętka S.A. polegającą na bezpiecznym usunięciu koron drzew oraz ich pni względem otaczającej infrastruktury technicznej oraz sąsiadującego drzewostanu – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Następnie drewno zostanie pocięte na odcinki nie większe niż 50/50 cm, a później przewiezione i złożone w wyznaczonym miejscu na terenie parkowej Zajezdni Kolejki Wąskotorowej. 

Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpieczeństwa osobom odwiedzającym park w czasie prowadzonych prac oraz poprowadzenia prac w sposób ograniczający utrudnienia do minimum. Prace mają być prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 - 14:00. 

Zgodnie z wytycznymi wycinka będzie prowadzona w styczniu.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj »

  • ...

    Gdzie są tzw. Obrońcy Parku. Swoje dostali?

  • Ryter

    Drewno z drzew oczywiście dostanie jakiś pisowski kacyk?? Jak za komuny?? Byle pamiętał że jak za komuny w bramach czekała sprawiedliwość!

  • Edek

    Typowe dla PiS. W ramach sadzenia drzew kilka wytniemy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.