Wiadomości z Chorzowa

Szykuje się wycinka 36 drzew rosnących w Parku Śląskim

  • Dodano: 2021-12-16 14:15

Z terenu Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. Gen. Jerzego Ziętka S.A. w Chorzowie zniknie 36 drzew. Park Śląski rozpisał przetarg na realizację tego zadania.

Umowa zostanie podpisana jeszcze w grudniu?

Wycinka drzew stanowi część zadania pn. „Inwentaryzacja, rewitalizacja i pielęgnacja terenów zieleni parku” realizowanego w ramach umowy o dofinansowanie Projektu Miejskiego pn. „Modernizacja Parku Śląskiego”. Z dokumentacji przetargowej wynika, że pod topór pójdzie 29 topól, wiąz, 4 lipy ora 2 jesiony. Drzewa te rosną na trzech działkach na terenie Parku Śląskiego.

- Zakres Prac obejmuje kompleksową wycinkę drzew z terenu Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. Gen. Jerzego Ziętka S.A. polegającą na bezpiecznym usunięciu koron drzew oraz ich pni względem otaczającej infrastruktury technicznej oraz sąsiadującego drzewostanu – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Następnie drewno zostanie pocięte na odcinki nie większe niż 50/50 cm, a później przewiezione i złożone w wyznaczonym miejscu na terenie parkowej Zajezdni Kolejki Wąskotorowej. 

Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpieczeństwa osobom odwiedzającym park w czasie prowadzonych prac oraz poprowadzenia prac w sposób ograniczający utrudnienia do minimum. Prace mają być prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 - 14:00. 

Zgodnie z wytycznymi wycinka będzie prowadzona w styczniu.

Komentarze (3)    dodaj »

  • ...

    Gdzie są tzw. Obrońcy Parku. Swoje dostali?

  • Ryter

    Drewno z drzew oczywiście dostanie jakiś pisowski kacyk?? Jak za komuny?? Byle pamiętał że jak za komuny w bramach czekała sprawiedliwość!

  • Edek

    Typowe dla PiS. W ramach sadzenia drzew kilka wytniemy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również