Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Tauron pomalował szpitalne sale w Zespole Szpitali Miejskich

  • Dodano: 2019-02-14 08:15, aktualizacja: 2019-02-14 08:12

W swoim wolnym czasie pomalowali pracownię USG w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie, aby pacjenci czuli się lepiej.

Wolontariusze – pracownicy Grupy Tauron już po raz kolejny pokazali dobre serca.

Tegoroczny wolontariat pracowników Taurona polega na odnowieniu sal szpitalnych w trzech województwach: śląskim, małopolskim i dolnośląskim.

W naszym województwie wybór padł na Chorzów

To tam niebawem trafi wysoko specjalistyczne urządzenie do badań USG, na które pieniądze pomogła pozyskać Fundacja ISKIERKA.

Zakup tego specjalistycznego sprzętu to efekt współpracy i zaangażowania zarówno ze strony szpitala, jak i Urzędu Miasta. Cieszę się bardzo, że po raz kolejny możemy liczyć na wsparcie pracowników Grupy TAURON. Tym razem zakasują rękawy i malują, a kilka lat temu tworzyli np. Chór Energetyków towarzyszący Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej na naszym koncercie – mówi Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes Fundacji ISKIERKA.

Przez placówki medyczne w obszarze działania Grupy TAURON, co miesiąc przewijają się setki małych pacjentów. Jedni wychodzą po kilku dniach, dla innych szpitalne sale to smutna codzienność, w których spędzają tygodnie i miesiące. Wolontariusze TAURONA zamieniają smutne szpitalne sale w przytulne, ciepłe i nasycone energią kolorów i ludzkich serc miejsca.

Nasi pracownicy to ludzie tak kompetentni, jak wrażliwi, oddani i wspierające różnorakie szlachetne inicjatywy. Nowa inicjatywa naszych pracowników to malowanie szpitalnych sal. My jako firma staramy się również i tę aktywności wspierać - podsumowuje Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.