Wiadomości z Chorzowa

USG najwyższej klasy w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie

  • Dodano: 2019-02-28 08:15, aktualizacja: 2019-02-28 07:59

Kosztował 280 tysięcy złotych i będzie służył małym pacjentom.

27 lutego odbyło się oficjalne przekazanie i prezentacja wysokospecjalistycznego aparatu do badań USG dla dzieci w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie.

W zakup sprzętu zaangażowało się wiele osób

Ponad 50 tysięcy złotych pochodziło z aukcji charytatywnej przeprowadzonej w 2018 roku na Balu Prezydenta Andrzeja Kotali.

Dzięki darczyńcom udało się pomóc szpitalowi. To pokazuje, że w Chorzowie naprawdę potrafimy pomagać i działać zespołowo - podkreślał Prezydent Chorzowa.

 Niemal 40 tysięcy dołożył szpital. Podobną kwotę ofiarowała Fundacja Iskierka.

We wrześniu w Chorzowie wykonaliśmy badania USG dla ponad 300 dzieci. W aż 21 przypadkach  wykryto zmiany wymagających dalszej konsultacji medycznej. Postanowiliśmy zatem połączyć siły i wspólnie z Dyrekcją Szpitala, Prezydentem Chorzowa, jak i z naszymi darczyńcami zapewnić najnowocześniejszy sprzęt, aby badania były bardziej dostępne dla mieszkańców regionu – mówi Jolanta Czernicka-Siwecka, Prezes Fundacji ISKIERKA

  Reszta środków pochodzi z Unii Europejskiej. Dzięki takiej współpracy udało się pozyskać najwyższej klasy aparat USG - To najwyższa półka. Ultrasonograf jest wyposażony w głowice do badania między innymi jamy brzusznej, tarczycy, płuc, piersi, stawów, mięśni czy skóry - wylicza Mariola Roleder, Zastępca Prezydenta Miasta.

Warto przypomnieć, że sama pracownia USG zmieniła się ostatnio dzięki wolontariuszom. Pracownicy Grupy Tauron w swoim wolnym czasie odmalowali salę.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Płatnik NFZ

    Sprzet jest ale....Wczoraj w pracowni RTG Pan technik bardzo sie zdziwil gdy przeczytal ze zdjecie stopy ma byc wykonane na stojaco(pod obciążeniem). Duzo szumu a prawda taka ze takiego dziadostwa jak ten szpital to nie ma nigdzie. 30 lat temu powinni to zaorac i drzewa posadzic.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.