Wiadomości z Chorzowa

Totolotek przejęty przez niemiecką spółkę

  • Dodano: 2019-06-25 08:45, aktualizacja: 2019-07-12 14:50

Europejski potentat branży hazardowej przejął spółkę akcyjną Totolotek.

21 marca 2019 roku Merkur Sportwetten GmbH z siedzibą w Espelkamp złożył wniosek o przejęcie firmy Totolotek S.A. z siedzibą w Warszawie. Dwa tygodnie później Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał pozytywną decyzję w tej sprawie. Spółka o niezwykle bogatej tradycji została nowym właścicielem jednego z najbardziej znanych legalnych bukmacherów działających na polskim rynku zakładów wzajemnych.

Poprzednim właścicielem firmy Totolotek S.A. była spółka pochodząca z Grecji - Intralot - notowana na tamtejszej giełdzie papierów wartościowych. Pomimo dobrych wyników Grecy zdecydowali się wycofać z rynków niezwiązanych z kluczową działalnością i koncentrować się na strategicznych rynkach takich jak USA. Dyrektor finansowy grupy Intralot wykazał zadowolenie z tej transakcji twierdząc, że jest ona korzystna dla wszystkich trzech stron - Grupy Gauselmann (do której należy Merkur Sportwetten GmbH), firmy Totolotek S.A. oraz greckiej spółki Intralot. Czy zmiana usatysfakcjonuje również graczy, przekonamy się za jakiś czas.

Grupa Gauselmann założona została przez Paula Gauselmanna, a jej symboliczne początki datować można już na rok 1957, kiedy to Paul Gauselmann założył swoją pierwszą firmę, która następnie w 1964 roku przeistoczyła się w pełnowymiarowe przedsiębiorstwo. Wraz z upływem kolejnych lat działalność prowadzona przez założyciela grupy stawała się coraz większą potęgą na niemieckim rynku hazardowym, a dziś Grupa Gauselmann to potentat na rynku europejskim. Co ciekawe, firma nadal jest rękach rodziny Paula Gauselmanna. 84 letni już właściciel prowadzi ją przy wsparciu m.in. najbliższej rodziny.

Obecnie w skład Grupy Gauselmann wchodzą m.in. tak popularne brandy, jak XTiP w Niemczech, Cashpoint w Austrii oraz Danii, a także Betcenter w Belgii. Teraz jest to również Totolotek w Polsce, którego logo zostało już nawet dopasowane do standardów wizualnych preferowanych przez nowego właściciela.

Zapowiadane są także spore zmiany w ofercie Totolotka i niedługo zapewne się przekonamy, jak bardzo zmiana właściciela wpłynie na pozycję bukmachera na polskim rynku zakładów.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o Totolotku to przejrzyj szczegółową analizę tego bukmachera, wykonaną przez jeden z branżowych portali.

Firma Totolotek S.A. posiada oczywiście zezwolenie wydane przez Ministra Finansów. Tylko takie firmy bukmacherskie mogą funkcjonować w Polsce, a korzystanie z usług pozostałych bukmacherów nie jest legalne. Należy zawsze pamiętać o tym przy wyborze bukmachera.

Zakłady bukmacherskie to jedna z gier hazardowych, a więc podobnie jak inne tego typu gry mogą uzależnić. Hazard przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.