Wiadomości z Chorzowa

Tramwaje wracają na ul. Hajducką w Chorzowie!

  • Dodano: 2022-06-10 08:00, aktualizacja: 2022-06-10 08:29

Dobiega końca modernizacja ul. Hajduckiej w Chorzowie. Od poniedziałku 13.06.2022 r. linia nr 20 powróci na swoją pełną trasę, a już najbliższy w weekend przebudowane torowisko na ul. Hajduckiej wykorzystają linie nr 6 i 19, kursując na zmienionej trasie ze względu na prace torowe w katowickiej dzielnicy Dąb.

Ul. Hajducka gotowa na ruch tramwajowy

Generalna przebudowa ul. Hajduckiej to wspólne zadanie spółki Tramwaje Śląskie S.A. oraz Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie. Generalnym wykonawcą robót jest gliwicka firma Silesia Invest.

– Podczas realizacji prac wykonawca borykał się z wieloma problemami, które wpłynęły na znaczne wydłużenie zakładanego na początku czasu realizacji zadania. Doczekaliśmy jednak momentu, gdy torowisko i sieć trakcyjna są gotowe na przyjęcie ruchu liniowego, dlatego bez dalszej zwłoki przywracamy pasażerom tramwajowe połączenie między Chorzowem Batorym a centrum miasta – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

W czwartek 9 czerwca odbyły się przejazdy techniczne, które potwierdziły gotowość infrastruktury do przyjęcia ruchu tramwajowego. Już w weekend (11-12.06.2022 r.) trasą linii nr 20 będą kursować linie nr 6 i 19, które ze względu na rozpoczynające się roboty modernizacyjne torowiska w katowickiej dzielnicy Dąb, nie będą mogły kursować na swojej stałej trasie.

Od poniedziałku 13.06.2022 r. linie nr 6 i 19 wrócą na swoją stałą trasę, a na ul. Hajducką oraz ul. Bojowników o Wolność i Demokrację wrócą tramwaje linii nr 20. Tym samym od tego dnia linia nr 20 będzie znów kursować na swojej pełnej trasie w relacji: Katowice Szopienice pętla – Chorzów Rynek. Do ruchu przywrócona też zostanie linia nr 40 (zawieszona na czas modernizacji), która będzie kursować w weekendy i święta, co znaczy, że pierwszy raz po przerwie pojawi się w ruchu w Boże Ciało, tj. 16.06.2022 r.

Modernizacja ul. Hajduckiej w Chorzowie objęła m.in. przebudowę ok. 1700 metrów toru pojedynczego, budowę nowych przystanków oraz przebudowę sieci trakcyjnej a w zakresie miejskim m.in. przebudowę instalacji podziemnych, chodników oraz jezdni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również