Wiadomości z Chorzowa

Trwa naprawa sieci trakcyjnej między Chorzowem a Bytomiem

  • Dodano: 2021-04-07 13:30

5 kwietnia ok. godz. 19:30 na szlaku Chorzów Stary – Bytom Miasto, w obniżony słup sieci trakcyjnej wjechał pociąg relacji Tarnowskie Góry – Katowice. Nikt z podróżnych i obsługi pociągu nie został poszkodowany. Jednak w efekcie tego zdarzenia uszkodzone zostały 4 konstrukcje – tzw. półbramki sieci trakcyjnej oraz 400 metrów sieci. Trwają prace remontowe. 


Przerwa w ruchu pociągów

Między Bytomiem a Chorzowem od poniedziałku godz. 19.30 obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa. Podróżni o zmianach w kursowaniu pociągów informowani są na stacjach i przystankach.

- Przyczyną pochylenia słupa była ingerencja osób postronnych w konstrukcje sieci trakcyjnej. Komisja szczegółowo będzie analizować sytuację - czytamy w komunikacie prasowym PKP PLK S.A.

Służby techniczne non-stop pracują, by jak najszybciej usunąć awarię sieci trakcyjnej i przywrócić ruch kolejowy między Chorzowem Batorym a Bytomiem. Dodatkowe prace związane z mocowaniem nowych konstrukcji sieci trakcyjnej powodują, że ruch pociągów będzie przywrócony w sobotę.

- Wczoraj po południu lokomotywa spalinowa ściągnęła uszkodzony skład. Rozpoczęła się naprawa sieci. Na miejscu pracują  specjalne pociągi. Przygotowują fundamenty nowych konstrukcji i dowożą materiał. Konieczne było wykorzystanie specjalistycznego sprzętu do drążenia fundamentów pod nowe konstrukcje sieci trakcyjnej - czytamy w komunikacie prasowym PKP PLK S.A. 


Trwają prace remontowe

Zespół pociągu sieciowego dokonuje przeglądu stanu sąsiednich konstrukcji wsporczych sieci trakcyjnej. 

- Roboty prowadzone są w trudnych warunkach, gdyż tory położone są w przekopie, a obok znajdują się mury oporowe. Na miejscu pracuje maksymalna liczba zespołów. Dojazd na miejsce zdarzenia możliwy jest tylko torem - czytamy w komunikacie prasowym PKP PLK S.A. - Ocena zakresu i czasu prac – dokonana po usunięciu uszkodzonego składu i rozpoczęciu prac ziemnych, wymagała aktualizacji terminu zakończenia robót.  

Przywrócenie ruchu po naprawie sieci nad dwoma torami planowane jest w sobotę rano.

Google NewsSubskrybuj mojChorzow.pl z Google News

Komentarze (1)    dodaj »

  • Leni234

    Takich bandziorow i zlodziei powinien prad "popiescic"-raz na zawsze.Patologia

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również