Wiadomości z Chorzowa

Trwa remont Ośrodka Wsparcia Rodziny. Kosztował miasto 1,7 miliona złotych

  • Dodano: 2021-08-03 09:30

W Chorzowie Starym trwa remont Ośrodka Wsparcia Rodziny. Inwestycja pochłonie 1,7 miliona złotych. Ośrodek stanowi dom dla wielu chorzowian, dlatego prace remontowe są szczególnie potrzebne i ważne. 

Ośrodek Wsparcia Rodziny - remont w toku

Decyzję o remoncie Ośrodka Wsparcia Rodziny, zlokalizowanego w Chorzowie Starym przy ulicy Siemianowickiej, podjęto ze względu na konieczność dostosowania budynku do najnowszych przepisów. W budynku muszą zostać wydzielone osobne wejścia oraz klatki schodowe - z jednej placówki powstaną dwa nowoczesne ośrodki. Oprócz tego postanowiono odświeżyć elewację budynku oraz jego wnętrze, poprzez malowanie i wymianę instalacji. Zmieniono również drzwi na takie, które spełniają zasady przepisów przeciwpożarowych. 

Dom dla wielu młodych

Wielu mieszkańców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważną instytucją jest Ośrodek Wsparcia Rodziny. W budynku mieszka wielu chorzowian, szczególnie młodych – właśnie tam spędzają swoje dzieciństwo oraz lata młodzieńcze.

- Ośrodek opiekuje się wieloma młodymi chorzowianami. Mam nadzieję, że dzieciom, które tu na co dzień żyją, będzie się mieszkało bardziej komfortowo. – mówi wiceprezydent Chorzowa, Marcin Michalik

Ośrodek pomaga młodym odpowiednio się rozwijać, a także otacza ich całodobową opieką. Dzieci znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, zawsze mogą szukać tam pomocy. 

Czym zajmuje się Ośrodek Wsparcia Rodziny?

W ośrodkach wsparcia rodziny oferuje się pomoc w formie specjalistycznej opieki. Istnieje również możliwość okresowego całodobowego pobytu. W ośrodku odbywają się zajęcia integracyjne, rehabilitacja a także wydawane są posiłki. Aby starać się o miejsce w ośrodku, konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku przez osobę zainteresowaną.

Komentarze (2)    dodaj »

  • zakamuflowany

    dobra inwestycja

  • No

    To mniej niż Ruch nas kosztuje

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również