Wiadomości z Chorzowa

Trwa remont Ośrodka Wsparcia Rodziny. Kosztował miasto 1,7 miliona złotych

  • Dodano: 2021-08-03 09:30

W Chorzowie Starym trwa remont Ośrodka Wsparcia Rodziny. Inwestycja pochłonie 1,7 miliona złotych. Ośrodek stanowi dom dla wielu chorzowian, dlatego prace remontowe są szczególnie potrzebne i ważne. 

Ośrodek Wsparcia Rodziny - remont w toku

Decyzję o remoncie Ośrodka Wsparcia Rodziny, zlokalizowanego w Chorzowie Starym przy ulicy Siemianowickiej, podjęto ze względu na konieczność dostosowania budynku do najnowszych przepisów. W budynku muszą zostać wydzielone osobne wejścia oraz klatki schodowe - z jednej placówki powstaną dwa nowoczesne ośrodki. Oprócz tego postanowiono odświeżyć elewację budynku oraz jego wnętrze, poprzez malowanie i wymianę instalacji. Zmieniono również drzwi na takie, które spełniają zasady przepisów przeciwpożarowych. 

Dom dla wielu młodych

Wielu mieszkańców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważną instytucją jest Ośrodek Wsparcia Rodziny. W budynku mieszka wielu chorzowian, szczególnie młodych – właśnie tam spędzają swoje dzieciństwo oraz lata młodzieńcze.

- Ośrodek opiekuje się wieloma młodymi chorzowianami. Mam nadzieję, że dzieciom, które tu na co dzień żyją, będzie się mieszkało bardziej komfortowo. – mówi wiceprezydent Chorzowa, Marcin Michalik

Ośrodek pomaga młodym odpowiednio się rozwijać, a także otacza ich całodobową opieką. Dzieci znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, zawsze mogą szukać tam pomocy. 

Czym zajmuje się Ośrodek Wsparcia Rodziny?

W ośrodkach wsparcia rodziny oferuje się pomoc w formie specjalistycznej opieki. Istnieje również możliwość okresowego całodobowego pobytu. W ośrodku odbywają się zajęcia integracyjne, rehabilitacja a także wydawane są posiłki. Aby starać się o miejsce w ośrodku, konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku przez osobę zainteresowaną.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • zakamuflowany

    dobra inwestycja

  • No

    To mniej niż Ruch nas kosztuje

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.