Wiadomości z Chorzowa

Trwa termomodernizacja noclegowni dla mężczyzn przy ul. Katowickiej

  • Dodano: 2021-07-23 14:00

Przy ulicy Katowickiej 190 trwa właśnie kompleksowa termomodernizacja noclegowni dla mężczyzn w kryzysie bezdomności. Miasto zapłaci za remont jedynie 29 tysięcy złotych. Jak to możliwe?

Przy ulicy Katowickiej 190 trwa właśnie kompleksowa termomodernizacja noclegowni

Przy ulicy Katowickiej 190 trwa właśnie kompleksowa termomodernizacja noclegowni dla mężczyzn w kryzysie bezdomności. To obiekt, który może dać schronienie ponad 50 osobom. Niestety wysłużony budynek wymagał modernizacji. Od marca trwają tutaj prace związane z wymianą drzwi i okien, ociepleniem fundamentów oraz izolacją połaci dachowych. Oprócz tego w noclegowni pojawi się nowoczesny kocioł gazowy wraz z instalacją i grzejnikami. W ramach prac zmodernizowano też kanalizację. 

Łączny koszt prac to 721 tysięcy złotych

Jak czytamy na stronie chorzowskiego magistratu, miasto otrzymało ponad 350 tysięcy złotych z tytułu umorzeń pożyczek z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Oprócz tego inwestycję wsparła także Metropolia GZM kwotą 333 tysięcy złotych. Dzięki temu Urząd Miasta wyda na ten cel zaledwie 29 tysięcy złotych. Projekt nie obciąży zatem zbytnio budżetu miasta, a komfort osób przebywających w budynku niewątpliwie się zwiększy. Prace termomodernizacyjne mają zakończyć się pod koniec tego roku.

- To pokazuje, jak wiele inwestycji proekologicznych jest prowadzonych w naszym mieście. Umorzenia pożyczek na termomodernizacje budynków mogą iść przecież tylko na kolejne tego typu inwestycje - zauważa Marcin Michalik, Wiceprezydent Chorzowa

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również