Wiadomości z Chorzowa

Trwa zgłaszanie projektów w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa

  • Dodano: 2020-09-23 14:45

Remont chodnika, budowa placu zabaw czy ścieżki rowerowej, a może organizacja osiedlowego festynu – do 11 października można zgłaszać projekty w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa. Ta edycja po raz pierwszy obejmuje także zielony budżet. 

Pula środków w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa wynosi 3,7 mln zł, w tym na zadania inwestycyjne przeznaczono 2,7 mln zł, na społeczne – 630 tys. zł, a na zielone – 370 tys. zł. Projekty można zgłaszać do 11 października, wyłącznie poprzez formularz elektroniczny dostępny na stronie bo.chorzow.eu. 

Jakie projekty można zgłaszać do Budżetu Obywatelskiego Chorzowa?

Projekty zgłaszane do Budżetu Obywatelskiego Chorzowa muszą być realizowane na terenach stanowiących własność miasta oraz na terenach Skarbu Państwa będących w wieczystym użytkowaniu miasta lub na terenach należących do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Na terenach szkół i przedszkoli mogą być realizowane tylko zadania społeczne i zielone. Wszystkie projekty muszą spełniać warunek ogólnodostępności.

  • zadania inwestycyjne to działania mające charakter budowy czy modernizacji takich elementów infrastruktury jak m.in.: place zabaw, siłownie zewnętrzne, skwery, parki, boiska, chodniki, drogi rowerowe, jezdnie, parkingi itp. Wartość zadania inwestycyjnego może wynosić maksymalnie 370 000 zł 
  • zadania społeczne to działania takie jak organizacja imprez, warsztatów, szkoleń, wystaw, festiwali, zawodów sportowych itp. Wartość małego zadania społecznego może wynosić maksymalnie 20 000 zł, a duże zadania społeczne stanowią zadania o wartości powyżej 20 000 zł do maksymalnie 200 000 zł
  • zadania zielone to działania dotyczące zieleni miejskiej, zarówno w zakresie edukacji społecznej (warsztaty i akcje edukacyjne), jak i usług wpływających na zachowanie i rozszerzanie bioróżnorodności gatunkowej w obrębie miasta (m.in. nasadzenia roślinności czy zakładanie trawników i łąk kwietnych). Wartość zadania zielonego może wynosić maksymalnie 50 000 zł 

Kiedy poznamy wyniki 8. Budżetu Obywatelskiego Chorzowa?

Weryfikacja projektów zgłoszonych do 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa będzie przeprowadzana od 12 do 30 października. Później zostanie ogłoszona listy wybranych projektów, a  na głosowanie pozostaną niecałe dwa tygodnie – od 3 do 11 listopada. Wyniki mają być ogłoszone 18 listopada. Zwycięskie projekty powinny zostać zrealizowane w przyszłym roku. 

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • chorzowski senior

    Włączyć do zadań modernizacyjnych wymianę "zdezolowanego, i nieszczelnego kolektora Kanalizacji ściekowej w jezdni ul. Kalina, na wysokości Szk. Podst. nr 32: izałożonego w latach 70-tych ub. wieku

  • Gienek

    Przecież to nie do miasta tylko do chpwik. Złóż pismo i sprawa zostanie załatwiona. Ale tego oczywiście nie zrobisz bo zanieść pismo do urzędu to dla was wyżyny intelektualne.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.