Wiadomości z Chorzowa

Trwają zapisy na Bieg Wiosenny 2022 w Parku Śląskim

  • Dodano: 2022-02-16 06:15, aktualizacja: 2022-02-16 06:22

Trwają zapisy na Bieg Wiosenny w Parku Śląskim – jednego z największych i najważniejszych tego typu wydarzeń w regionie w 2022 roku! To już 9 edycja tej wyjątkowej imprezy sportowej, którą zaplanowano na 20 marca.

Nie ma wątpliwości, że Park Śląski to doskonałe miejsce na oficjalne rozpoczęcie sezonu biegowego. W ubiegłym roku w tej imprezie udział wzięło pod 1500 uczestników, w tym roku liczba ta może być jeszcze większa.  

Start zaplanowano na Polach Marsowych, a metę na bieżni Stadionu Śląskiego

Zawodnicy będą mieli do pokonanie 10-kilometrowy dystans. Trasa jest urokliwa, wiedzie przez parkowe alejki. Uczestnicy pobiegną zarówno centralną częścią parku, jak i tą bardziej zalesioną – tak jak było to w ubiegłym roku. Co ważne – wytyczona trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co oczywiście ma niebagatelne znaczenie przy zatwierdzaniu rekordów.

Zgodnie z regulaminem, który jest dostępny na stronie www.parkslaski.pl, starty będą odbywały się indywidualnie w godz. od 9 do 13 (jest to podyktowane bezpieczeństwem sanitarnym, tak jak w poprzedniej edycji).

Każdy, kto chce wziąć udział w Biegu Wiosennym, może już teraz się zapisać  https://zapisy.sts-timing.pl/806/. Im szybciej to zrobi, tym opłata startowa jest niższa. Kto do 27 lutego zapłaci on-line (przelewem) – wyda jedynie 69 zł. W dniach od 28 lutego do 10 marca opłata wzrośnie do 89 zł. Organizator przewiduje także sprzedaż pakietów w biurze zawodów w dniach 18, 19, 20 marca do wyczerpania limitu miejsc. Opłata startowa w tych dniach będzie możliwa jedynie gotówką i wyniesie 99 zł. Dla każdego biegacza przewidziano specjalny pakiet startowy, który będzie można odebrać w biurze zawodów.

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim to wydarzenie, na które przychodzą całe rodziny, a rozstrzał wiekowy uczestników jest duży. W ubiegłym roku najstarszy biegacz miał 81 lat. Łącznie nagrodzonych zostało 39 osób w 6 kategoriach dla mężczyzn, 5 dla kobiet oraz open w kategorii kobiet i mężczyzn. W klasyfikacji generalnej w kategorii open mężczyzn najlepszy okazał się Mateusz Mrówka z Radlina (czas 31:47 minut), a wśród pań najszybciej pobiegła Sandra Michalak z Sosnowca (37:32).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również