Wiadomości z Chorzowa

Bieg Dwóch Szybów wraca do Chorzowa. Ruszyły zapisy dla chętnych

  • Dodano: 2021-10-25 10:00

Po dwóch latach przerwy wraca jedna z ważniejszych imprez biegowych w regionie – Bieg Dwóch Szybów. Ruszyły zapisy. Start pod Szybem Prezydent!

Bieg Dwóch Szybów organizowany jest przez istniejące od 2014 roku Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych "W Ruchu", które integruje aktywnych chorzowian. Wtedy również odbyła się pierwsza edycja imprezy, która wkrótce na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń biegowych w województwie.

Pomysł organizacji biegu miedzy kopalnianymi szybami bardzo przypadła do gustu aktywnym fanom biegania na długich dystansach. W ubiegłym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, bieg odbył się w formie online. Tym razem, Bieg Dwóch Szybów wraca w klasycznym wydaniu.

Wraca Bieg Dwóch Szybów. Impreza odbędzie się już w listopadzie

Siódma edycja Biegu Dwóch Szybów będzie mieć miejsce w niedzielę, 14 listopada 2021 roku. Start i meta tradycyjnie zostały zaplanowane pod wieżą Szybu Prezydent. Trasa biegu będzie liczyć 15 kilometrów, a organizatorzy odkryli już niespodziankę dotyczącą drugiego szybu przy którym została wyznaczony bieg. To Szyb Richter w Siemianowicach Śląskich.

Dystans wynosi ok. 15 km, trasa nie jest atestowana - jak zawsze istotniejsze niż idealne wymierzenie 15 km było dla nas zaplanowanie ciekawej, międzyszybowej trasy. Znajdziecie więc na niej: trochę asfaltu, trochę błotnistych, polnych ścieżek, nasyp dawnej kolei wąskotorowej, zbiegi, podbiegi i nieco crossowych przeszkód - m.in. przewężeń, gdzie trzeba będzie uważać na biegaczy z naprzeciwka. Wiemy, że poradzicie sobie z tymi wyzwaniami - takie urozmaicone trasy to przecież to, co międzyszybowi Biegacze lubią najbardziej! - przekonują organizatorzy.

Maksymalna pula pakietów startowych to 400, jednak trzeba się pospieszyć, bo z dnia na dzień pula się kurczy! Aby zapisać się na bieg trzeba wypełnić specjalny formularz online. Ostateczny termin zgłoszeń mija 10 listopada (lub do wyczerpania pakietów). ChSBD "W Ruchu" zaprezentowało tegoroczny medal dla tych, którzy w regulaminowym czasie 140 minut pokonają dystans biegu.

Cała trasa będzie oznakowana oraz zabezpieczona przez funkcjonariuszy Wydziałów Ruchu Drogowego chorzowskiej i siemianowickiej policji, straży miejskiej i służby porządkowe organizatora (wolontariuszy).

VII Bieg Dwóch Szybów został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również