Wiadomości z Chorzowa

Trzecia dawka szczepionki dla dorosłych już dostępna w Zespole Szpitali Miejskich

  • Dodano: 2021-11-09 12:15

Dawka przypominająca szczepionki przeciw COVID-19 dla dorosłych chorzowian powyżej 18. Roku życia już dostępna w ZSM. Jak można ją otrzymać?

Na bazie decyzji Ministerstwa Zdrowia z dnia 27 października tego roku już od 2 listopada w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie osoby dorośli chorzowianie mający więcej niż 18 lat i którzy są minimum 6 miesięcy od zakończenia pełnego cyklu szczepień przeciw COVID-19 mogą otrzymać dawkę przypominającą, tzw. booster.

Druga dawka szczepionki podawana w ZSM to Comirnaty (Pfizer). Zgodnie z komunikatem MZ dopuszczoną szczepionką do podanie w trzeciej dawce jest także Spikevax (Moderna). O ile istnieje taka możliwość szczepionka użyta do podania 3. dawki powinna być tożsama z tą przyjętą w dawce 1. i 2. – nie dotyczy Astra Zeneca oraz Vaccine Janssen – w tym przypadku trzecia dawka szczepionka to Comirnaty (Pfizer) lub Spikevax (Moderna).

Dawka przypominająca szczepionki już w ZSM Chorzów

Jak można zgłosić się do otrzymania szczepienia? Wniosek o otrzymanie trzeciej dawki szczepionki możemy złożyć poprzez formularz dostępny na stronie internetowej ZSM.

Osoby uprawnione otrzymują automatyczne skierowania z systemu CEZ, nie ma konieczności wystawiania skierowań. Każda z osób zgłaszających się za pomocą formularza dostępnego na stronie otrzyma SMS z datą i godziną szczepienia. Nadawcą SMS będzie centrum e-zdrowia – informuje dyrekcja ZSM w Chorzowie.

Kiedy będzie można zgłosić się na szczepienie? Szczepienia odbywają się w każdy wtorek i czwartek (poza 11 listopada) w Pawilonie nr 5 (Poradnie Przyszpitalne) od godziny 14.00 do 16.00.

Co ważne, po szczepienie można przyjść bez wcześniejszego zgłoszenia, jednak trzeba będzie się liczyć z możliwą kolejką ze względu na możliwą dużą liczbą chętnych.

Każdy uprawniony ma możliwość skorzystania z ogólnodostępnych metod zapisów poprzez:

  • infolinię NFZ numer 989
  • e-Rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl
  • SMS pod numer 64 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie

Komentarze (2)    dodaj »

  • Halemba Mariola

    Czy 3 dawką mogę sie zaszczepić moderną

  • :)

    Na zdrowie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również