Wiadomości z Chorzowa

Tysiące róż, słońce, relaks i odprężenie - tak wygląda idealne "Śniadanie na trawie"

  • Dodano: 2020-07-27 08:00, aktualizacja: 2020-07-27 09:16

Poćwiczyć, jogę, pilates, shinkendo, dowiedzieć się więcej o robieniu zdjęć przyrody, skorzystać z porad dietetyka, rozsiąść się na leżaku, pobawić z dziećmi – to tylko kilka z wielu możliwości, jakie mieli w minioną sobotę uczestnicy „Śniadania na trawie”.

Stwarzamy idealne warunki do odpoczynku. A kiedy naszym sprzymierzeńcem jest również pogoda, to trudno sobie wyobrazić lepsze do tego okoliczności – podkreśla Dagmara Piskorz, rzecznik prasowy Parku Śląskiego. – Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że udało nam się w tym sezonie po raz kolejny zaprosić do ogrodu różanego na to wydarzenie. Ono wprost wpisuje się w misję Parku – zaznacza.

W minioną sobotę na „Śniadania...” powróciło Ekospotkanie. To finansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i realizowane przez Fundację Park Śląski bardzo ciekawe prelekcje, które prowadzą edukatorzy oraz wykładowcy wyższych uczelni. Dziś Barbara Bacler- Żbikowska, która na co dzień wykłada na Śląskim Uniwersytecie Medycznym opowiadała o swojej pasji – fotografowaniu przyrody.

Tegoroczną nowością jest również stoisko, które promuje realizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i wspieraną przez marszałka Jakuba Chełstowskiego kampanię „Śląskie Dla Kobiety”. Właśnie dzięki niej bywalcy „Śniadań...” mogą otrzymać poradę dietetyka, a także wziąć udział w zajęciach pilatesu.

Sporo osób zdecydowało się dziś wybrać właśnie Rosarium na sobotni odpoczynek. Skusiła ich z pewnością pogoda, ale też sielska atmosfera, jaka panuje podczas tego wydarzenia. Tysiące kwitnących róż, meble ogrodowe, leżaki, zdrowe jedzenie, pyszna kawa i warzywa prosto z wiejskiego gospodarstwa – to połączenie, które trudno znaleźć gdziekolwiek indziej. A kiedy dodamy do tego aktywność fizyczną i relaksacyjną, zyskujemy imprezę niemal idealną. Takie właśnie są nasze „Śniadania...”. I nie jest to opinia nas, organizatorów, tylko osób, które regularnie w tym cyklu uczestniczą.

Następne „Śniadanie na trawie” już 1 sierpnia. Serdecznie zapraszamy.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Pieszy

    Przydałoby się w Parku więcej patroli policji. Rowerzyści łamiący przepisy to prawdziwa plaga. Wykształceni lub tylko przemądrzali ludzie po wejściu na rower dostają małpiego rozumu. Myślą że im wszystko wolno, nie obowiązują ich przepisy i regulamin korzystania z Parku. Dopiero jak dojdzie do tragedi i jakiś rozpędzony debil ze słuchawkami w uszach zabije dziecko to może się za nich wezmą.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.