Wiadomości z Chorzowa

Uciekał przed policyjną grupą SPEED. Zatrzymany mężczyzna miał kilka powodów do ucieczki

  • Dodano: 2020-01-20 08:30, aktualizacja: 2020-01-20 08:52

Policyjna grupa Speed działa na drogach województwa śląskiego od lipca ubiegłego roku.

W jej skład wchodzą również mundurowi z chorzowskiej drogówki. Tym razem do niechlubnego grona ujętych przez nich drogowych piratów dołączył kolejny, który nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec mundurowym. Jak się szybko okazało, 32-latek miał co najmniej kilka powodów do ucieczki.

Męczyna usłyszał już zarzuty, a decyzją sądu został tymczasowo aresztowany

Policjanci z chorzowskiej drogówki w ramach dziań grupy Speed w czasie wtorkowej służby patrolowali m.in. drogi Chorzowa. W pewnym momencie na ulicy Katowickiej zauważyli kurującego białą astrą, który zawrócił w miejscu niedozwolonym. Stróże prawa niezwłocznie ruszyli za nim i polecili mu się zatrzymać. Kierujący samochodem zjechał w najbliższy możliwy zjazd, jednak zamiast wykonać polecenie policjantów, zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim. W pewnym momencie mężczyzna zatrzymał się i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu był już w rękach mundurowych. 

Okazało się, że, miał co najmniej kilka powodów, aby uciekać. Mężczyzna nigdy nie miał prawo jazdy, a na kierowanym przez niego samochodzie założone były tablice rejestracyjne z innego pojazdu. Ponadto w trakcie przeszukania samochodu policjanci ujawnili w jego wnętrzu trzy 60-litrowe beczki. Sprawą zajęli się śledczy z chorzowskiej komendy, którzy ustalili, że mężczyzna może mieć związek z kradzieżami paliwa. Na podstawie zebranego materiału dowodowego 32-latek usłyszał już zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec niego tymczasowy areszt. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. To jednak nie koniec problemów pirata drogowego. Jak twierdzą śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zarzuty.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • noody

    na drugi raz niech nie ucieka tylko sobie najpierw yanosika odpali

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.