Wiadomości z Chorzowa

Uczniowie „Tesli” dostali się do finału konkursu CanSat 2023/2024!

  • Dodano: 2024-04-17 13:45

Drużyna TeslaSat z Technikum Mechaniczno-Elektrycznego im. Nikoli Tesli dostała się do ogólnopolskiego finału konkursu Europejskiej Agencji Kosmicznej CanSat 2023/2024! Weźmie w nim udział 6 najlepszych drużyn z całej Polski!

Sukces uczniów „Tesli”

6-cio osobowa drużyna TeslaSat, składająca się z uczniów chorzowskiej „Tesli” dostała się do finału prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu CanSat 2023/2024, organizowanego przez ESERO Polska we współpracy z Centrum Nauki Kopernik. Do rywalizacji o wygraną staną z 5 innymi drużynami z całej Polski!

Celem konkursu jest stworzenie CanSatu, czyli sondy badawczej mieszczącej się w pojemniku wielkości puszki po napoju. Urządzenie ma przeprowadzać badania i eksperymenty podczas lotu i w trakcie opadania na spadochronie. Uczniowie muszą umieścić w CanSacie podstawowe systemy składające się na satelitę – zasilania, modułu komunikacji oraz komputera pokładowego!

Drużynie TeslaSat serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

Komentarze (2)    dodaj »

  • No

    Super! Mój syn też jest absolwentem tej szkoły

  • Michał

    Faktycznie sukces. Mając za dyrektora Krystynę Jarzyńską to sukces niczym nagroda Nobla. Powinni ich ozłocic. Bo takiego hamulcowego jaki jest w tej szkole to nawet na Podkarpaciu nie ma. Gratulacje chłopy!! Za naszych czasów tańczyliśmy jezioro łabędzie!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również