Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Udany początek sezonu KajTeroza w Chorzowie

  • Dodano: 2019-05-10 07:45, aktualizacja: 2019-05-10 08:03

Ponad 80 tysięcy wypożyczeń i 15 tysięcy użytkowników. To bilans półtora miesiąca funkcjonowania Chorzowskiego Roweru Miejskiego KajTeroz w tym sezonie.

Od 21 marca w Chorzowie można korzystać z 460 rowerów i 46 stacji wypożyczeń

Te liczby to dowód na to, że chorzowianie chętnie przesiedli się na miejskie rowery. Cieszymy się, że system KajTeroz nie służy tylko weekendowym wycieczkom, ale stał się codziennym środkiem transportu – mówi prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.


Do dyspozycji mieszkańców Chorzowa jest 460 rowerów, w tym rowery standardowe, rowery wyposażone w fotelik do przewożenia dzieci, rowerki dziecięce, tandemy i rowery familijne typu cargo. Dzięki tak zróżnicowanej ofercie rower można wykorzystywać nie tylko przy codziennych dojazdach, ale również rekreacyjnie, całymi rodzinami.

Mieszkańcy Chorzowa chętnie przesiadają się na rowery. Do tej pory w systemie zarejestrowało się niemal 15 tysięcy użytkowników, a z każdym dniem dołącza kilkaset nowych osób. Dzięki nowym stacjom i typom rowerów KajTeroz stał się jeszcze praktyczniejszy, a dzięki kompatybilności z innymi systemami Nextbike na chorzowskich rowerach można dojechać m.in. również do Katowic – mówi Paweł Orłowski, prezes Nextbike Polska.


Przez siedem tygodni rowery wypożyczono ponad 80 tysięcy razy.

Rekordowym dniem był 1 maja, kiedy to w ciągu 24 godzin z rowerów skorzystano 3447 razy


Dzięki współpracy Nextbike Polska z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią i poszczególnymi miastami rowery standardowe wypożyczone w jednym można zwracać na stacjach w innym mieście. Od 5 kwietnia kompatybilne są systemy w Chorzowie, Katowicach, Sosnowcu i Tychach, 29 kwietnia dołączyły do nich Siemianowice Śląskie, a 6 maja Zabrze. Do tej pory z tej możliwości skorzystano ponad 6 000 razy, a użytkownicy najchętniej jeżdżą między Katowicami a Chorzowem i z powrotem. 

KajTeroz to jeden z dziewięciu systemów rowerowych Nextbike w Regionie. Poza Chorzowem, Katowicami, Sosnowcem, Tychami, Siemianowicami Śląskimi i Zabrzem rowery Nextbike można wypożyczać także w Pszczynie i Goczałkowicach Zdroju, Gliwicach i Częstochowie. 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Ss

    Ul Górnicza chodnik przy tej ulicy to nie ścieżka rowerowa!!!!!!!!!!!!! MZUiM Chorzów stwórzcie poradnie oznaczenie ścieżki.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.