Wiadomości z Chorzowa

Ulica Obrońców Chorzowa idzie do remontu. Będą utrudnienia w ruchu pojazdów

  • Dodano: 2021-09-08 14:30

Mieszkańcy ulicy Obrońców Chorzowa i okolicy muszą się uzbroić w cierpliwość. Już w poniedziałek rusza remont nawierzchni jezdni. Będą utrudnienia w ruchu.

Jak informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie, już w najbliższy poniedziałek 13 września 2021 rozpocznie się kolejny remont. Mowa w tym przypadku o modernizacji jezdni w ciągu ulicy Obrońców Chorzowa między ulicami Staszica i Asnyka. Istniejąca nawierzchnia ulicy jest w opłakanym stanie i wymaga remontu połączonego z wylaniem nowej warstwy asfaltu.

Przez wzgląd na szeroko zakrojony zakres prowadzonych prac trzeba będzie wyłączyć z użytkowania fragment tej ulicy dla ruchu pojazdów.

Remont ulicy Obrońców Chorzowa. Prace rozpoczną się w najbliższy poniedziałek

Co to oznacza dla kierowców? W ciągu ulicy Obrońców Chorzowa na odcinku między ulicami Staszica i Asnyka już od poniedziałku zostanie wprowadzony zakaz ruchu pojazdów - poza samochodami i pojazdami pracującymi na placu budowy.

W ten sposób konieczne jest wprowadzenie w ciągu ulic Asnyka i Norwida dwukierunkowego ruchu pojazdów. Dojazd i wyjazd z tych ulic możliwy będzie przez skrzyżowanie ulicy Asnyka z ulicami Reja i Obrońców Chorzowa.

Kiedy planowane jest zakończenie remontu? Okazuje się, że prace nie potrwają długo – przywrócenie poprzedniej organizacji ruchu planowane jest do soboty, 18 września.

Zmiany w zakresie poruszania się w okolicy ulicy Obrońców Chorzowa zostały wprowadzone do nawigacji Waze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również