Wiadomości z Chorzowa

Ulica Obrońców Chorzowa idzie do remontu. Będą utrudnienia w ruchu pojazdów

  • Dodano: 2021-09-08 14:30

Mieszkańcy ulicy Obrońców Chorzowa i okolicy muszą się uzbroić w cierpliwość. Już w poniedziałek rusza remont nawierzchni jezdni. Będą utrudnienia w ruchu.

Jak informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie, już w najbliższy poniedziałek 13 września 2021 rozpocznie się kolejny remont. Mowa w tym przypadku o modernizacji jezdni w ciągu ulicy Obrońców Chorzowa między ulicami Staszica i Asnyka. Istniejąca nawierzchnia ulicy jest w opłakanym stanie i wymaga remontu połączonego z wylaniem nowej warstwy asfaltu.

Przez wzgląd na szeroko zakrojony zakres prowadzonych prac trzeba będzie wyłączyć z użytkowania fragment tej ulicy dla ruchu pojazdów.

Remont ulicy Obrońców Chorzowa. Prace rozpoczną się w najbliższy poniedziałek

Co to oznacza dla kierowców? W ciągu ulicy Obrońców Chorzowa na odcinku między ulicami Staszica i Asnyka już od poniedziałku zostanie wprowadzony zakaz ruchu pojazdów - poza samochodami i pojazdami pracującymi na placu budowy.

W ten sposób konieczne jest wprowadzenie w ciągu ulic Asnyka i Norwida dwukierunkowego ruchu pojazdów. Dojazd i wyjazd z tych ulic możliwy będzie przez skrzyżowanie ulicy Asnyka z ulicami Reja i Obrońców Chorzowa.

Kiedy planowane jest zakończenie remontu? Okazuje się, że prace nie potrwają długo – przywrócenie poprzedniej organizacji ruchu planowane jest do soboty, 18 września.

Zmiany w zakresie poruszania się w okolicy ulicy Obrońców Chorzowa zostały wprowadzone do nawigacji Waze.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.