Wiadomości z Chorzowa

Uroczyste obchody Dnia Strażaka na chorzowskim Rynku [GALERIA ZDJĘĆ]

  • Dodano: 2024-06-12 09:30

Wczoraj na chorzowskim Rynku odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka połączone z wyjątkowym wydarzeniem – nadaniem i przekazaniem Sztandaru Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. Uroczystość stała się również okazją do świętowania 150-lecia istnienia Chorzowskiej Straży Pożarnej.

Uroczyste  obchody

W wydarzeniu wziął udział m.in. Szymon Michałek – Prezydent Chorzowa, który w swoim przemówieniu podkreślił ogromną rolę strażaków w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom miasta. Prezydent wręczył również nagrody finansowe piętnastu funkcjonariuszom, którzy wyróżnili się wzorową postawą w służbie oraz szczególnymi zasługami w niesieniu pomocy mieszkańcom.

Podziękowania od mieszkańców

Podczas uroczystości nastąpiło również przekazanie ufundowanego dzwonu na ręce Komendanta Komendy Miejskiej PSP w Chorzowie. Dzwon ten jest darem mieszkańców miasta dla strażaków w podziękowaniu za ich ofiarność w ratowaniu życia, zdrowia i mienia.

Obchody Dnia Strażaka w Chorzowie były wyjątkowym wydarzeniem, które pokazało jak ważną rolę pełnią strażacy w naszym życiu. Była to również okazja do wyrażenia wdzięczności za ich ciężką pracę i poświęcenie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również