Wiadomości z Chorzowa

Urząd Miasta Chorzów wydał oświadczenie ws. pacjentów z podejrzeniem koronawirusa

 • Dodano: 2020-02-25 20:15

Do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie trafiła kolejna osoba z podejrzeniem koronawirusa! To kobieta, która wróciła z Włoch. Mieszkańcy naszego miasta zaczęli się obawiać epidemii – chorzowski magistrat wydał więc oświadczenie w tej sprawie. 

Kolejna pacjentka z podejrzeniem zakażenia koronawirusem przebywa na oddziale zakaźnym chorzowskiego Szpitala Specjalistycznego. Tak, jak w poprzednim przypadku, jest to kobieta, która wróciła z Włoch. Jak zapewniają przedstawiciele szpitala stan obu pacjentek jest stabilny, a wyniki ich padań powinny być znane w czwartek. 

W Chorzowie nie stwierdzono żadnego przypadku koronawirusa

Choć oddział zakaźny chorzowskiego szpitala jest dobrze przygotowany, to na mieszkańców padł blady strach. Urząd Miasta Chorzów wydał więc oświadczenie, w którym uspokaja chorzowian.

 • W Chorzowie nie stwierdzono żadnego przypadku koronawirusa
 • W Szpitalu Specjalistycznym przebywają teraz 3 osoby, których objawy przypominają objawy koronawirusa
 • Osoby te zostały do Chorzowa przywiezione z innych miast
 • Osoby przebywają na specjalnym, nowoczesnym oddziale zakaźnym
 • Próbki zostały przekazane do badania
 • Wyniki badań mają być znane w czwartek
 • Szpital Specjalistyczny to placówka należąca do Samorządu Województwa Śląskiego, znajdująca się przy ul. Zjednoczenia 10 

Ministerstwo Zdrowia wydało zalecenie dla osób wracających z Włoch lub Chin

Ministerstwo Zdrowia opublikowało ostrzeżenie skierowane do osób wracających w północnych Włoch lub Chin. Zgodnie z wytycznymi ministerstwa jeżeli takie osoby wykryją u siebie takie objawy jak: gorączka, kaszel, duszność czy problemy z oddychaniem powinny bezzwłocznie skontaktować się telefonicznie z Sanepidem lub zgłosić się bezpośrednio do szpitalnego oddziału zakaźnego. Jeżeli powracający do Polski z Włoch lub Chin nie mają takich objawów, to mimo wszystko przez kolejne 14 dni powinni kontrolować swój stan zdrowia i codziennie mierzyć temperaturę.

Urząd Miasta Chorzów wydał oświadczenie ws. pacjentów z podejrzeniem koronawirusa

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Wanda

  Nie ma takiego określenia "rzekomy koronawirus". W medycynie/patologii ten przymiotnik oznacz coś innego. Zanim napiszesz - sprawdź.

 • Gosia

  A Katowice. Nie odwołują masowej imprezy komputerowych debili ,,, powodzenia. Władze miasta mają nas w [...]ie

 • Hasder

  a po co odwoływać imprezy jak, nic sie nie dzieje? Właśnie przez takich ludzi jak ty, sieje się panika na świecie. Może zamknij się w izolatce - będziesz bezpieczna... i świat przed Tobą też się zabezpieczy.

 • Gyt

  Drugi potop się zaczyna, koniec rozpasanej ludzkości, widzącej tylko czubek własnego nosa.

 • Stefaniuk

  Dlaczego ludzie którzy przylatują z Włoch są tylko spradzani pomiarem temperatury skoro virus objawia się nawet do 14 dni ?? Powracając do domu takie osoby mogą zarazić dziesiątki ludzi,a następnego dnia Ci ludzie kolejnych. W momencie objawienia się virusa tych ludzi "kolejnych", będzie już zarażonych tyle osób że granice do Polski będą zamknięte.

 • Lezzior

  Nie do 14 dni, a oficjalnie do 27dni. Jeśli chodzi o osoby, z chin co wylatywały, to to już jest punkt martwy, bo tak naprawdę jest o wiele więcej ludzi już zarażonych. Kwestia teraz, kiedy to dojdzie do Nas :)

 • Kajetanek

  Szpital przygotowany ????? to dlaczego nikt nie przyjal zgłaszającego się pacjenta ????Jak długo można czekać na dworze w czasie deszczu na lekarza ??????

 • ???

  Chodzi o pacjenta z podejrzeniem koronawirusa?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.