Wiadomości z Chorzowa

Villa Reden top budynkiem mieszkaniowym Europy i Azji. Franta Group z Eurasian Prize 2021

 • Dodano: 2021-12-20 14:00

Kolejny sukces na koncie pracowni architektonicznej Franta Group. Villa Reden oficjalnie stała się najlepszym budynkiem mieszkalnym Europy i Azji. Apartamentowiec z Chorzowa wygrał w Eurasian Prize 2021 i zdobył Grand Prix.

Jury pod przewodnictwem Daniela Libeskinda przyznało Villa Reden Grand Prix w kategorii budynków mieszkaniowych w 16. edycji konkursu Eurasian Prize, którego celem jest wyróżnienie najciekawszych projektów z Europy i Azji.

Jako jedyny projekt z Polski Villa Reden uczestniczyła w fazie finałowej konkursu i oprócz wygranej dostała najlepszą ocenę wśród wszystkich nominowanych zdobywając pierwsze miejsce! Pikanterii dodaje fakt, że w gronie jury, wyróżniającym najlepsze europejskie i azjatyckie projekty, zasiadają najwięksi współcześni twórcy światowej architektury tacy jak Daniel Libeskind, Doriana Fuksas, Eric Van Egeraat, Yosuke Hayano czy Piero Lissoni – wyjaśnia Maciej Franta, właściciel znanej pracowni architektonicznej Franta Group, której dziełem jest Villa Reden.

Villa Reden wygrywa Eurasian Prize 2021

Pracownicy pracowni przekonują, że jest to dla nich „największe wyróżnienie, jakiego mogli się spodziewać i zdecydowanie największe w historii pracowni”!

Czarny apartamentowiec do tej pory stał się laureatem całej listy prestiżowych nagród, m.in. Iconic Awards 2021, DNA Paris Design Awards 2021, a także World Design Awards 2021, które organizuje The Architecture Community.

Franta Group informował również o zwycięstwie w konkursie Architecture Masterprize, a także najwyższe wyróżnienie w European Property Awards.

Komentarze (4)    dodaj »

 • polanin

  A gdzie obwodnica Chorzowa? Buduje sie obwodnice wsi a przez centrum aglomeracji pod oknami tysiecy ludzi biegnie droga krajowa na ktorej ginie rok rocznie wielu mieszkancow i nikt nie chce z tym zrobic porzadku! O co tu chodzi? Przy zaprojektowanym sladzie obwodnicy buduje sie nowe domy. Czyli to juz koniec marzen mieszkancow o tej obwodnicy

 • Ryl

  Pan to chyba dawno w Chorzowie nie był. Proszę kierować problemy obwodnicy do partii PiS.

 • Ludek

  A dlaczego nie cudne rozlatujące się zabytkowe dzieła budowlane z ulicy 3go Maja ?! Jestem w szoku że takie piękne budynki nie zostały zgłoszone! Mało gdzie na świecie mają takie rudery na tapecie poklejone :-)

 • dleaflet版>

  Gratulacje dla śmiałego designera! Czy moglibyście Panstwo udostępnić zrodlowe informacje o tej nagrodzie?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również