Wiadomości z Chorzowa

Villa Reden z nową nagrodą. Zwyciężyła w Urban Design & Architecture Design Awards 2022

 • Dodano: 2022-05-06 10:00

Estyma, jaką cieszy się chorzowska Villa Reden nie słabnie. Projekt pracowni Franta Group otrzymał szereg nagród, a do kolekcji doszła kolejna. To złoty medal w kategorii Architektura w konkursie Urban Design & Architecture Design Awards 2022.

Villa Reden już wkrótce ma szansę stać się rekordzistką w zakresie otrzymanych nagród, rozmaitych wyróżnień i laurów. Niecodzienny budynek mieszkalny projektu Macieja Franty i pracowni Franta Group zachwyca architektoniczny świat od wielu miesięcy. Inwestycja zdobył kolejne wyróżnienie.

W ostatnich dniach Villa Reden zdobyła złoty medal w ogólnoświatowym konkursie Urban Design & Architecture Design Awards 2022, tworzony przez magazyn Architecture Press Release. Obiekt wygrał  w kategorii „Architektura”.

Konkurs skierowany jest do najciekawszych zrealizowanych budynków na świecie, wśród których nagrody otrzymują najlepsze i najbardziej znane pracownie co tym bardziej nas cieszy! – informuje na swoim profilu na Facebooku pracownia Frantagroup Architects.

Villa Reden zwycięzcą Urban Design & Architecture Design Awards 2022

Villa Reden została wcześniej uznana za najlepszy budynek mieszkaniowy Europy i Azji w konkursie Eurasian Prize, doceniono ją w takich plebiscytach jak World Design Awards 2021, DNA Paris Design Awards, Iconic Awards 2021, Architecture MasterPrize 2021, a także European Property Awards. W ostatnim German Design Awards budynek uhonorowano nagrodą specjalną „excellent architecture”. Wygrała również konkurs Architect of the Year Awards 2021.

Villa Redena znajduje się w Chorzowie przy ul. Lwowskiej 34, na Wzgórzu Redena, w sąsiedztwie zabytkowego, drewnianego kościoła św. Wawrzyńca. W apartamentowcu znajduje się 8 mieszkań o powierzchni od 54 do 72 metrów kwadratowych i cztery klatki schodowe.

Wyjątkowa fasada kryje równie eleganckie wnętrze, urządzone ze smakiem. Pomieszczenia są wysokie, jasne i przestronne. Okna mieszkań wychodzą na park, a w środku znajduje się patio, pozwalające na doświetlenie apartamentowca.  

Komentarze (4)    dodaj »

 • Marek Kawalec

  Mój Boże ! Ileż zawiści tkwi w ludziach ! Cieszcie się chorzowianie, bo macie szczęście że ten budynek znalazł się w naszym zapyziałym miasteczku. A ten " kącik wzajemnej adoracji " to obejmuje dwie półkule ziemskie, tak nawiasem mówiąc.

 • Artur

  Kącik wzajemnej adoracji tego budynku sie nie poddaje :) nagroda za nagroda a nadal nie wszystkie mieszkania sprzedane...gdyby tylko istniał jakis powód....

 • Esiek

  Proponuję jeszcze laur pogrzebowy przyznać. Czarny dom to jest chore. Nikt normalny przynajmniej w mojej okolicy nie będzie chciał mieszkać w czarnym domu.

 • K.E.N.

  Skończcie z reklamą!! To się nudne robi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również