Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie 112 nowych lokali mieszkalnych. SIM dostało pozwolenie na budowę

  • Dodano: 2022-10-14 11:00

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Śląsk przekazała informację o „zielonym świetle” do rozpoczęcia budowy inwestycji mieszkaniowej w ramach programu „Mieszkanie na wynajem z dojściem do własności”. Dzięki uzyskaniu pozwolenia na budowę w pierwszym etapie ma powstać 112 lokali.

Na Michałkowickiej w Maciejkowicach już wkrótce rozpocznie się wyczekiwana inwestycja mieszkaniowa spółki SIM Śląsk. Zostało wydane pozwolenie na budowę pierwszych 112 lokali.

Inwestycja ma się rozpocząć w przyszłym roku. Mieszkania zostaną wybudowane w standardzie „pod klucz”, będą miały powierzchnię od około 38 m2 do 73 metrów kwadratowych – poinformowali urzędnicy UM Chorzów.

Za chwilę rusza budowa mieszkań SIM Śląsk w Maciejkowicach

Warto przypomnieć, że miasto Chorzów jest jednym z udziałowców SIM Śląsk Sp. z o.o., a spółka została utworzona przez łącznie cztery miasta – oprócz Chorzowa są to Świętochłowice, Tarnowskie Góry i Zabrze, a także Krajowy Zasób Nieruchomości. Celem stworzenia spółki jest budowa mieszkań na wynajem dla osób, których nie stać na zakup lokalu na rynku pierwotnym, lecz są w stanie opłacać umiarkowany pod względem wysokości czynsz.

Spółka regularnie organizuje spotkania otwarte, podczas których można zapoznać się z zasadami najmu, partycypacji oraz procedurami związanymi z pozyskaniem mieszkania. Odpowiedzi na nurtujące potencjalnych najemców pytania można również uzyskać poprzez kontakt mailowy na adres: sekretariat@sim-slask.pl.

Spółka planuje wybudowanie łącznie 1500 mieszkań, z czego 1200 ma znaleźć się na nowym osiedlu w Maciejkowicach, na ul. Michałkowickiej przy granicy z Siemianowicami Śląskimi. Inwestycja ma powstać na terenie liczącym ponad 22 ha, należącym do Krajowego Zasobu Nieruchomości. Mieszkania tworzone przez spółkę SIM Śląsk mają wypełnić niszę pomiędzy deweloperem a mieszkaniami komunalnymi.

Niedawno firma projektowa TWOIarchitekci Michalina Kluger, Marcin Chmurczyk s.c. – zwycięzcy przetargu na wykonanie prac projektowych oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla inwestycji – przedstawiła wizualizacje 3d budynków przy ul. Michałkowickiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również