Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie odbyła się ostatnia konwencja wyborcza Koalicji Europejskiej

 • Dodano: 2019-05-24 10:15

Wczoraj (23.50) w Chorzowie odbyła się ostatnia konwencja wyborcza Koalicji Europejskiej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Grzegorz Schetyna podczas swego wystąpienia stwierdził, że Koalicji udało się "obudzić emocje" - "To słychać na ulicy (...) Polki i Polacy uwierzyli w to, że my naprawdę wygramy, że ten horror i te fatalne cztery lata naprawdę już się kończą".

W środę (22 maja) Koalicja Europejska rozpoczęła akcję "13 okręgów w 3 dni". W jej ramach liderzy: PO Grzegorz Schetyna i Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oraz Barbara Nowacka z Inicjatywy Polska, podróżując specjalnym kampanijnym busem, odwiedzili Podlasie, Lubelszczyznę i Mazowsze. Drugi dzień akcji zakończyła konwencja kompleksie Sztygarka w Chorzowie.

- Wygramy te wybory, wygramy w niedzielę. Wygramy dlatego, że jesteśmy po dobrej stronie, że wiemy, o co nam chodzi; wygramy dlatego, że zbudowaliśmy koalicję - przekonywał Schetyna. - Jako jedyni w Europie stworzyliśmy przeciwko rządzącym populistom antypopulistyczną koalicję. I to jest już nasze zwycięstwo" - ocenił lider PO.

Podkreślił przy tym, że niedzielne wybory do Parlamentu Europejskiego, to "pierwsza tura wyborów", a druga będzie jesienią - w wyborach do Sejmu i Senatu.

- I tam musimy być jeszcze silniejsi, wyciągać wnioski z tych dwóch poprzednich kampanii - zaznaczył Schetyna.

Podczas spotkania w Chorzowie poruszono m.in. tematy funduszy europejskich, inwestycji lokalnych i służby zdrowia. Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa, przypomniał, jak ważne jest wsparcie UE dla miast.

– W ciągu ostatnich 15 lat Chorzów dostał z Unii 250 mln zł dotacji. Były to pieniądze na kanalizację, drogi, szkoły, przedszkola, kończymy przebudowę rynku. Dzięki temu miasto się rozwija. Dlatego czas postawić na tych, którzy walczą o mocną pozycję Polski w Unii Europejskiej, czyli Koalicję Europejską – zachęcał.

Podczas konwencji wystąpiła także Barbara Nowacka, która wspierająca Koalicję Europejską.

- Marzyliśmy o Polsce wspólnej. Te marzenia mówiły o otwartości, o bezpieczeństwie, czystym powietrzu. Od 3,5 roku marzymy, żeby Polska była państwem prawa. Mam nadzieję, bo ludzi dobrej woli jest więcej, ludzi dobrych, uczciwych jest więcej. Tylko Koalicja Europejska może wygrać z PiS. Wrogiem są niedemokratyczne rządy PiS - mówiła Nowacka.

Na koniec Grzegorz Schetyna zaapelował do działaczy Koalicji Europejskiej, aby przez "28 godzin", które - jak mówił - zostały do końca kampanii, byli aktywni, rozmawiali, przekonywali do głosowania na listy KE. Do wyborców zwrócił się z prośbą, aby w niedzielę poszli do urn.

- Wyborów nie wygrywają sondaże, ale nasza obecność i głosowanie przy urnach. Zwyciężymy! Musimy pójść do wyborów - podsumował lider PO.

Przebieg całej konwencji możecie zobaczyć poniżej.


Źródło: Redakcja / PAP

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • Rrr

  Buzek miał swoje 5 minut w Rządzie i z Krzaklewskim zlikwidowali kopalnie. Niech wszyscy z tego zdjęcia się odpierdzelą od Górnego Śląska.

 • Tak

  I dobrze ze zamkneli. Jeszcze zlikwidować piece weglowe w domach i bedzie ok .pracy w mieście jest nawet za duzo a 30% mieszkańców żyje z opieki społecznej. Dosć nieróbstwa do roboty zagnać nierobów :)

 • Endrju

  Taka prawda. Tylko wyborcy mają kròtką pamięć, to jest stwierdzone,większość pamięta wydarzenia na 2 lata wstecz

 • Jaro

  Smutne jest to że w naszym kraju społeczeństwo jest bardzo niedojrzałe. Świadomość obywatelska nie istnieje, ludzi nie interesuje nic poza czubkiem własnego nosa. Przykre...

 • As

  Dziady i złodzieje

 • Sa

  To na kogo głosować??

 • Joo

  Ino pis(uar)

 • Endrju

  Oj faktycznie horror. Ale mają tupet. Jakby nie 500+ niektóre ulice i dzielnice Chorzowa jeszcze długo nie wyszłyby ze skrajnej biedy (likwidacja hut i kopalń).Taka smutna prawda jezeli chodzi o Chorzów. Mieli 8 lat żeby coś dla ludzi zrobić a co było to wiemy. Teraz przyjeżdżają i ględzą o horrorze. Bezczelność. Horror to po mału w Chorzowie się kończy.

 • Ginter

  Głupich jak widać nie sieją....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.