Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie policjanci zlikwidowali wytwórnię fałszywych pieniędzy

 • Dodano: 2022-11-23 10:30

Chorzowscy kryminalni namierzyli i zlikwidowali ośrodek fałszerski działający na terenie Chorzowa, w którym kobieta i dwóch mężczyzn podrabiali pieniądze. Stróże prawa wraz z policyjnym technikiem kryminalistyki znaleźli w mieszkaniu fałszywe pieniądze oraz przedmioty służące do ich produkcji.

Zatrzymanym grozi nawet 25 lat więzienia

Początkiem rozbicia chorzowskiego ośrodka fałszerstwa pieniędzy były niepokojące zgłoszenia z kilku placówek handlowych na terenie miasta o odkryciu w utargu pojedynczych podrobionych banknotów o nominale 50 złotych polskich. Specjalnie utworzona grupa operacyjna, złożona z najlepszych chorzowskich kryminalnych, rozpoczęła skoncentrowała się w głównej mierze na identyfikacji osoby, która wprowadziła fałszywe pieniądze do obiegu oraz ustaleniu miejsca, gdzie produkowane są „fałszywki”.  Na podstawie analizy zgromadzonego materiału dowodowego, kryminalni z komendy wytypowali mieszkanie na terenie Chorzowa, w którym prawdopodobnie miał funkcjonować ośrodek fałszerski. Rano stróże prawa weszli do lokalu, w którym zastano trzy osoby w wieku od 18 do 49 lat. Chwilę później  okazało się, że był to właściwy trop, podczas przeszukania policjanci odkryli, że zorganizowano tu małą firmę poligraficzną, w której produkowane były fałszywe banknoty. Kryminalni wraz z policyjnym technikiem kryminalistyki zabezpieczyli sprzęt komputerowy, drukarkę, papier do produkcji banknotów oraz 25 sztuk gotowych, fałszywych 50-złotówek. Zatrzymane osoby trafiły już do policyjnego aresztu. Teraz trwa ustalanie ich konkretnych ról w przestępczym procederze. O dalszym losie fałszerzy zadecyduje chorzowski sąd, za tak poważne przestępstwo grozi im nawet 25 lat  za kratami.

Komentarze (2)    dodaj »

 • Edek

  No... Wytwórnia ...durnie na drukarce robiły pieniądze. Chyba pijany z głupim by się nie połapał. Na papierze do ksero ... He he he.

 • Robić narkotesty policjantom

  Całe wielkie śledztwo panów ważniaków zaczęło i skończyło się na donosie znajomego tych partaczy, który z nimi pokłócił się o.... pieniądze.

  • Robić narkotesty policjantom
   2022-11-23 11:16
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również