Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie powstaje trzeci McDonald’s! Niedawno rozpoczęła się budowa nowego lokalu

 • Dodano: 2021-04-16 15:00, aktualizacja: 2021-04-19 09:54

W Chorzowie niedawno rozpoczęła się budowa kolejnej restauracji McDonald’s. Nowy lokal amerykańskiej sieci powstaje przy Drogowej Trasie Średnicowej w bezpośrednim sąsiedztwie MAX Premium Burgers. 


Trzeci McDonald's w Chorzowie 

Większość mieszkańców Chorzowa pamięta McDonald’sa, który przez lata funkcjonował przy ul. Wolności. Lokal zamknięto w 2014 r., a dziś amerykańska sieć działa przy przelotowych trasach – na ul. Katowickiej i przy Drogowej Trasie Średnicowej. Teraz McDonald’s szykuje kolejną inwestycję w naszym mieście. Niedawno rozpoczęły się prace budowlane.  

– W Chorzowie działają już dwie restauracje McDonald’s. Nadal widzimy jednak potencjał w tej lokalizacji i planujemy dalszy rozwój naszej sieci na terenie Chorzowa. Nie będzie to jednak centralna lokalizacja - mówiła we wrześniu 2020 roku Patrycja Pazio z McDonald’s Polska.

Obiekt powstaje przy ul. Nomiarki w Chorzowie II, tuż przy Drogowej Trasie Średnicowej i granicy ze Świętochłowicami - mówiła we wrześniu 2020 roku Patrycja Pazio z McDonald’s Polska. Teren przeznaczony pod przedsięwzięcie ma niemal 3,8 tys. m². Z tablicy informacyjnej można wywnioskować, że budowa budynku powinna zakończyć się w sierpniu 2021 roku.

Tuż obok, już w Świętochłowicach, znajduje się lokal szwedzkiej sieci MAX Premium Burgers. Skandynawski fast food wybudowano trzy lata temu tuż przy zjeździe z DTŚ. Lokalizacja jest atrakcyjna, więc miejsce wybrała także amerykańska sieć.  


Jeden z największych pracodawców w Polsce

Przedsiębiorstwo zostało założone 15 maja 1940 w San Bernardino w Kalifornii przez braci Richarda i Maurice’a McDonaldów. Od 1953 firma udziela franczyz. Większość restauracji McDonald’s serwuje dania zarówno dla gości zajmujących stoliki, jak i kierowców samochodów (McDrive). Pod marką McCafe prowadzona jest także sprzedaż bardziej kawiarnianych produktów.

W województwie śląskim sieć otworzyła do tej pory kilkadziesiąt restauracji McDonald's. Znajdują się one praktycznie w każdym mieście na Śląsku, a mieszkańcy chętnie korzystają z ich oferty.

W Chorzowie powstaje trzeci McDonald’s! Niedawno rozpoczęła się budowa nowego lokalu

Komentarze (6)    dodaj »

 • Alwar

  I po co to świńskie żarcie i te małe burgery . Ja polecam MAX jest duży burger i smaczny za mała cenę a frytki niebo w gębie

 • Grześ

  Jeżeli chcesz zjeść wspaniałego burgera to odwiedź Bar Gil w Gliwicach. To jest dopiero wypas!

 • Potwór

  Komu potrzebne śmieciowe jedzenie.Przybędzie grubasów, zwiększy się liczba chorych na cukrzycę, nowotwory i inne choroby cywilizacyjne spowodowane nadmiernym obrzarstwem.

 • Mieszkania Sw-ce

  Ale bzdury,tak jak by tera nie bylo grubasów ,MC jeszcze nie ma a dzieciaki kulaja sie po ulicach zapasione .Kto nie chce ,nie będzie jadł i tyle ,...trzeba nie tuczyć dzieci od małego to nie bedzie choregi społeczenstwa,a nie zwalać na Mc czy tez inne sieci...OTYŁOŚĆ zaczyna się w domu !

 • Jo

  Chorzowski ratusz nastawiony na zysk ludzie ich nie interesują.

 • Tadek

  A co ma do tej budowy chorzowski ratusz durniu?? Prywatna działka prywatna firma. A tobie chorzowski ratusz do gaci zagląda boś taki durny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również