Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie powstało boisko naszpikowane technologią. Pierwsza taka bramka w Polsce!

 • Dodano: 2019-09-25 08:00, aktualizacja: 2019-09-25 08:16

Bramki reagujące na ruch i ścianka piłkarska wyznaczająca cel strzału – to tylko kilka nowości na skwerze przy ul. Okrężnej.

Dodatkowo grając w Chorzowie można rywalizować z zawodnikami m.in. z Nowego Jorku, Tel Awiwu i Tokio za pomocą specjalnej aplikacji. 

Dobiegła końca duża inwestycja sportowa w Chorzowie II

Nieużytki między osiedlami zamieniano w miejsce do wypoczynku i aktywnego uprawiania sportu.

Już dwa lata temu otwarto tutaj plac z zabaw z tyrolką i wieżą do wpisania. W 2018 uruchomiono siłownie plenerową, a teraz do użytku oddano interaktywne boisko piłkarskie i korty do tenisa – wymienia wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik.

Całkowity koszt budowy kompleksu sportowego to ponad 3,6 mln złotych. Inwestycja została dofinansowana z  Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 831 tys. zł. 

24 września odbyła się konferencja prasowa, podczas której nowości testowali uczniowie klas sportowych z Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie.

Komentarze (18)    dodaj komentarz »

 • Szymon

  nie da się wytrzymać przy tym całe dnie tylko tłuczenie się piłki i dźwięki BRAWO TRZY DWA JEDEN całe szczęście jakaś patologia z Chorzowa zaraz przyjedzie i zapewne to zniszczy

 • komarek

  Zapewne nawet nie mieszkasz w tej okolicy.

 • Joanna

  Mieszka! bramke widzimy z okna to jest straszne nie mozna nawet się uczyć jest za głosna.

 • Truda

  Czytam Czytam i widzę same madki z horom curkom. Mili moi daj to jest chiński sprzedawca jaj. Bardzo się cieszę z tej inwestycji. Wreszcie coś dla normalnych mieszkańców z dziećmi nie tylko dla patologi Ruch Chorzów i reszty menelstwa z Ch II.

 • Milacordis

  Jak widać w Chorzowie dalej pokutuje komunistyczne pokolenie ,,dej,,. Ja mam 35 lat i zamiast czekać aż mi dadzą wziąłem się do roboty. Dziś mam piękny dom na obrzeżach Chorzowa i nie interesują mnie kompletnie lenie śmierdzące tu narzekające. Mijam was codziennie jadąc do pracy. Kolejka już od 6 rano do monopolowego. A później rajd po ,,wydawkach,,....

 • Gość

  Ciekawe jak ta elektronika będzie długo działać

 • Gabusia

  Rozumiem sport, rekreacja itp. Jestem za. Ale czy tych lekko wydanych ciężkich milionów nie można było wydać na konkretne potrzeby mieszkańców Chorzowa? Dobre boisko - ok. Ale naszpikowane elektryką? Po co? To bez tego nie można strzelić piłki do bramki? Ludzie albo nie mają gdzie mieszkać, albo mieszkają w bardzo ciężkich warunkach. Jest tyle potrzeb ludzkich ale nikt z naszych władz o tym nie myśli. Pochwalić się palmami, boiskiem, rondkiem to się należy. Gdyby jednak ktoś się zainteresował ludzkim losem to myślę że o wiele lepiej nam by się żyło.

 • Beata

  Ludzie 13 października już za trochę ponad 2 tygodnie. Możecie podziękować dobrej zmianie za wygaszanie szpitali itp zobaczycie ci będzie dalej ceny prądu pójdą w górę podrożeje wszystko miasta nie będzie stać na wiele rzeczy obniża podatki czyli znów kasy dla miasta będzie mniej. Podziękujmy im tego 13 uważam ze czas najwyższy zanim będzie za późno

 • Dnno

  Całej Polsce nie ma lekarzy Nie tylko w chorzowie wyjeszczaja zagranicę

 • Nico33

  A na ul.Lompy dwa boiska jak marzenie ! Byście lepiej się za puste budynki zabrali do remontu bo nie ma gdzie mieszkać a nie każdego stać kupić własnościowe za 250 tyś.ale przecież dla prezydenta mieszkanie z wc w mieszkaniu i grzejnikiem to luksys.żenujący ten prezydent

 • papuga

  tak jak ty remontują budynek z szpitala na mieszkania ul Karola miarki dużo jest nowych mieszkań albo idzie wynająć dużo opcji jest

 • Endi

  Taa... Wynająć za 1000zł. Jak długa jest lista osób oczekujących na mieszkania? Listy mieszkań do remontu wiszą w urzędzie. Mądrale chcą zeby ludzie remontowali mieszkania należące do pgm a to w większości są ruiny. Zapytajcie ludzi którzy jeżdżą i oglądają te mieszkania i zdesperowani szukają czegoś w miare normalnego Jak się zwalnia takie mieszkanie to pgm sam remontuje a jak to jest z przyznawaniem tych mieszkan to wiemy. Dlaczego nie mozna sie dowiedziec które sie zajmuje miejsce na liscie? Tak jak to bylo kiedyś. Zastanawiające.

 • biały mis

  to w całej Polsce nie tylko w Chorzowie nie ma lekarzy wyjeżdżają za granice po lepsze pieniądze są

 • Xx

  Buduje boiska, nowy rynek palmy a oddziały szpitalne zamykają bo brak lekarzy.

 • Jo...

  Nie zamykają tylko zawieszają... To nie jego wina że lekarze uciekają za granicę... Prezydent nie daje wypłat lekarza. Każdy studia robi ale specjalistów brakuje w kraju co on ma zrobić?? Prezydent dużo zrobił dla miasta i to powinno być uszanowane. Bo i wasze dzieci benda się tam bawić.

 • Kibic

  Bo Chorzów nie jest dla chorujących. Dawać kase na Ruch Chorzów! Natychmiast! Tu może być ściernisko ale każdy nasz piłkarz Ruchu ma mieć Ferrari !!! Dla najlepszych Tesle dla ich niuń.

 • Nie kibic

  Nie jestem kibicem, a wiem że piłkarze Ruchu czekają aż im oddadzą zarobione pieniądze bo klub ma długi. W takiej sytuacji Ty coś o drogich samochodach piszesz. Dzban będzie dzbanem, na wieki wieków Amen

 • Joo

  Zawsze moga isc gdzie indziej do roboty. Jakby tobie nie placili to bys dalej robil i czekal na kase??

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.