Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie rusza nauka języka polskiego dla dzieci i dorosłych uchodźców z Ukrainy

  • Dodano: 2022-04-05 18:45

Kolejna pomoc dla znajdujących się w Chorzowie uchodźców z Ukrainy. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą rozpocząć naukę języka polskiego. Ofertę przygotowały Młodzieżowy Dom Kultury i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Już 2 kwietnia w MDK wystartował specjalnie stworzony dla uchodźców z Ukrainy cykl „Cudne południe w MDK”, w którym mogą brać udział pochodzące z Ukrainy dzieci w wieku od 6 do 9 lat wraz z rodzicami. Zajęcia mają formę integracji połączonej z nauką języka polskiego przez zabawę. W każdą sobotę od 12.00 dzieciaki będą mogły uczestniczyć w zajęciach na sali widowiskowej, a na rodziców czeka nauka języka przy kawie.

5 kwietnia ruszyły natomiast zajęcia rytmiczno-taneczne dla dzieci 4-5-letnich. W czwartek 7 kwietnia o 15.30 rozpoczną się skierowane do ukraińskich mam i dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat zajęcia „MAMA i SMYK”.

W dniach rozpoczęcia zajęć można zapisać się do grup bezpośrednio przed nimi. Po 5 i 7 kwietnia możliwość wzięcia udziału w cyklach integracyjnych przygotowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury będzie możliwa jedynie przez formularz kontaktowy dostępny na stronie MDK.

Ruszają kursy języka polskiego dla Ukraińców w Chorzowie

To jednak nie wszystko – do inicjatywy organizacji nauki języka polskiego postanowiło przyłączyć się również Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Już 7 kwietnia ruszy bezpłatny kurs języka polskiego dla dorosłych osób, które przyjechały z Ukrainy po 24 lutego. Liczba dostępnych miejsc to 15 osób, a ostateczny termin zgłoszenia mija 6 kwietnia.

Zajęcia z nauki języka polskiego będą odbywać się dwa razy w tygodniu – we wtorki i w czwartki w godzinach od 16.00 do 18.00 w siedzibie CKZiU na ulicy Urbanowicza 2. Zapisy są możliwe telefonicznie pod numerami 32 24117 23 lub 32 241 17 37, mailowo na adres zse@ckziu.pl (należy podać dane osobowe i kontaktowe), a także osobiście w siedzibie Centrum.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również