Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie są dwie „Złote Szkoły 2020” 

 • Dodano: 2020-01-11 11:45, aktualizacja: 2020-01-11 12:58

Miesięcznik Perspektywy ogłosił Ranking Liceów i Techników 2020. Tytuł Złotej Szkoły uzyskały dwie placówki z Chorzowa – Uniwersyteckie I LO im. Juliusza Słowackiego i Technikum Ekonomiczne w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.


Słowak to najlepsze liceum w Chorzowie

W rankingu Perspektyw Uniwersyteckie I LO z Chorzowa uzyskało 51,57 punktów na 100 możliwych i zajęło 129. pozycję w kraju oraz uzyskało tytuł „Złotej Szkoły 2020” (przyznawany liceom, które zajęły miejsca 1 – 200). W regionie chorzowski Słowak jest na 15. miejscu wśród liceów ogólnokształcących. Najlepsze w województwie śląskim są: V LO z Bielska-Białej, III LO im. A. Mickiewicza z Katowic oraz I LO im. E. Dembowskiego z Gliwic. 

- Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach (25%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) - czytamy na stronie Perspektyw.

W rankingu liceów znalazły się jeszcze dwie szkoły z Chorzowa - Publiczne Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej  (205. miejsce w kraju i 23. w województwie) oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego (440. miejsce w kraju i 50. w województwie). 

Najlepsze jest Technikum Ekonomiczne w CKZiU

Wśród szkół technicznych najlepiej wypadło Technikum Ekonomiczne w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Szkoła uzyskała 57,22 punkty na 100 i zajęła 98. miejsce w kraju. Co oznacza, że ma tytuł „Złotej Szkoły 2020” (przyznawany technikom, które zajęły miejsca 1 – 100). W województwie chorzowski ekonomik znalazł się na 12. miejscu. Najlepsze technika z regionu to: Technikum nr 1 z Gliwic, Technikum nr 1 z Cieszyna i Technikum nr 1 z Bielska-Białej.

- Technika były oceniane za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%) - informują autorzy rankingu.


Sklasyfikowano jeszcze dwie szkoły z Chorzowa – Technikum Chemiczne nr 4 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 (273. miejsce w kraju i 31. w województwie) oraz Technikum Mechaniczno-Elektryczne w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 (486. miejsce w kraju i 60. w województwie).

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • anna [...]

  odjebało wam mochery xdddd

 • Sonar

  Co znaczy że te szkoły są najlepsze? W jakim sensie i dlaczego?

 • chorzowianin

  Moszesz przeczytać ten art. ze sto razy i tak nie zrozumiesz. Jesteś przecież prawilnym "ino ruch" nastolatkiem.

 • chorzowsky

  Masz problem z czytaniem???

 • kajus44

  W treści artykułu jest informacja co liczyło się i dawało punkty do klasyfikacji.

 • Ola

  Proszę jeszcze raz przeczytać artykuł. Są w nim podane kryteria jakie brane były pod uwagę przy tworzeniu rankingu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.