Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie w trakcie prac budowlanych w wykopie został ujawniony niewybuch

  • Dodano: 2020-05-20 06:45, aktualizacja: 2020-05-20 07:06

Mowa o niewypałach, które ciągle są gdzieś znajdowane. Najczęściej ujawniane są podczas prac polowych i budowlanych. Policjanci ostrzegają! W żadnym wypadku takich znalezisk nie wolno dotykać, przenosić, kopać czy piłować, a niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę Policji!

Niewypały - nie dotykaj, nie zbieraj, nawet nie podnoś, by obejrzeć z bliska. Mówi się, że jeśli „TY widzisz niewypał, on również widzi Ciebie” i może Cię zranić, a nawet zabić. Takie zasady trzeba mieć w głowie, jeśli natrafimy przypadkowo na niewybuchy.

18.05.2020 r., przy ul Cyprysowej w Chorzowie w trakcie prac budowlanych w wykopie został ujawniony niewybuch o długości około 30 cm. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol chorzowskiej policji. Teren znaleziska został zabezpieczony, a o wykopalisku powiadomiono wojskowy patrol saperski. Pocisk został przetransportowany przez saperów w bezpieczne miejsce i dzisiaj krótko po godzinie 10.00 moździerzowy pocisk został zabrany przez saperów z 6. batalionu powietrznodesantowego w Gliwicach. Na czas działań saperów na bezpieczną odległość odizolowano 22 mieszkańców pobliskich domów. 

Nietypowe znalezisko mogło zagrażać ludziom, dlatego postawa zgłaszającego była jak najbardziej prawidłowa.

Policjanci apelują o ostrożność!

Niewybuchy to niebezpieczna broń, która nawet po wielu latach spędzonych głęboko w ziemi nadal stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi.

Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić ani dotykać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Bog53

    Rzeczywiście rewelacja!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również