Wiadomości z Chorzowa

W Komisariacie Policji I w Chorzowie został zainstalowany ogólnodostępny alkomat

 • Dodano: 2020-02-03 09:00

W Komisariacie Policji I w Chorzowie został zainstalowany ogólnodostępny alkomat. Sprzęt ufundowały władze miasta.

Każdy, kto będzie miał wątpliwości, czy może usiąść za kierownicą lub podjąć czynności zawodowe, może samodzielnie zbadać swój stan trzeźwości. Urządzenie jest zamontowane przy wejściu do komisariatu, a samo badanie nim - proste i bezpłatne.

W alkomacie zastosowano „policyjną” technologię czujnika elektrochemicznego. Gwarantuje to precyzję pomiaru oraz stabilność działania urządzenia. O kolejnych krokach wykonywania pomiaru informują informacje tekstowe, wyświetlane na ekranie LCD. Jako ustnik w trakcie badania wykorzystywane są jednorazowe słomki. Wynik pomiaru wyświetlany jest na wyświetlaczu urządzenia. Dodatkowym atutem urządzenia jest możliwość wyświetlania na jego ekranie zdjęć, filmów lub komunikatów, które mogą zostać w przyszłości wykorzystywane do informowania o planowanych akcjach drogowych i innych inicjatywach profilaktycznych.

Każdy, kto ma wątpliwości, czy może usiąść za kierownicą samochodu lub podjąć czynności zawodowe i chciałby skontrolować stan trzeźwości, może samodzielnie wykonać badanie. Alkomat sfinansował Urząd Miasta w Chorzowie. Badanie nim jest proste i całkowicie bezpłatne.

To już kolejne tego typu urządzenie poprzednie, również sfinansowane przez Urząd Miasta w Chorzowie, zostało zainstalowane w Komisariacie Policji II w Chorzowie.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Magda

  Moim zdaniem to bardzo dobra opcja. Chociaż wiadomo najlepiej mieć swój własny alkomat w domu. Ja ostatnio kupiłam swój na pol-poz.pl i teraz nawet nie muszę wychodzić z domu, żeby wiedzieć czy nadal jestem pod wpływem alkoholu.

 • Marcin

  Jak dla mnie spoko opcja. Kiedyś po zabawie sylwestrowej poszedłem się zapytać dyżurnego czy można mnie sprawdzić bo chce jechać autem(mimo że dużo nie piłem wolałem się sprawdzić) to usłyszałem "było trzeba nie pić" i stwierdził że mają awarię alkomatu i zostałem odesłany z kwitkiem. Wychodząc z komisariatu spotkałem patrol drogówki i prosiłem żeby przekazali mnie alkomatem to usłyszałem znów to samo "bylo trzeba nie pic". Po kilku minutach nalegania z mojej strony i mówienia to po co ta medialna szopka o tym że jak się nie jest pewnym to mamy przyjść się i zbadać się. Finał finałów mogłem jechać byłem trzeźwy.

 • Mojkotr

  Jeżeli jest ktoś kto ma trochę oleju w głowie to albo pójdzie się zbadać albo po prostu nie będzie pił A co to tych pijących i jadących po alkoholu uważam że nie powinno być litość

 • Bartek

  Znam dużo osób które rano jeżdżą z kimś specjalnie na komisariat żeby się upewnić przed wyjazdem. Pomysł na usprawnienie jak najbardziej trafiony.

 • Dzielnicowy

  Zapraszamy pana prezydenta

 • korski

  Kto jezdzi Po pijanemu to bedzie dalej jezdzil, wiec uwazam ze to wyrzucony pieniadz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.