Wiadomości z Chorzowa

W Maciejkowicach stanął pierwszy książkomat!

  • Dodano: 2021-11-03 08:45, aktualizacja: 2021-11-03 09:05

Miasto chce jak najbardziej ułatwić czytelnikom wypożyczanie książek – teraz ci z Maciejkowic mogą robić to przez całą dobę! Urządzenie bliźniaczo przypominające powszechne już paczkomaty, jest intuicyjne w obsłudze i z pewnością będzie służyło czytelnikom przez lata.

Wielki krok w przyszłość!

Godziny otwarcia biblioteki w Maciejkowicach nie stanowią już przeszkody w wypożyczaniu książek – czytelnicy mają do dyspozycji urządzenie, które pozwala im robić to przez całą dobę. Pierwszy w historii chorzowski książkomat stanął na tarasie wejściowym do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, przy ulicy Głównej 21. Urządzenie jest połączone z Filią nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej, dzięki czemu czytelnicy mogą wypożyczyć w ten sposób około 30 tysięcy różnych książek

Urządzenie przetestował Wiceprezydent Miasta Wiesław Ciężkowski, Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Rafał Zaręba, Dyrektor MBP Beata Kaczmarek oraz członkowie Rady Osiedla Maciejkowice.

Jak korzystać?

Książkomat jest bardzo intuicyjny w użyciu. Wystarczy zamówić książkę korzystając z internetowego systemu bibliotecznego. Przy składaniu zamówienia koniecznie należy wybrać filię nr 2, gdyż to właśnie ona obsługuje książkomat. Zamówiona przez nas książka będzie czekała na odbiór w urządzeniu.

Dla ułatwienia, Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała film instruktażowy, w którym krok po kroku wyjaśnione jest, jak zamawiać i odbierać książki z książkomatu.


 

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • déjà vu

    kto dzisiaj czyta książki ???

  • Es

    Z pewnością ty ich nie czytasz skoro takie bzdury wypisujesz. Głąba zawsze w tłumie rozpoznasz.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.