Wiadomości z Chorzowa

W Maciejkowicach stanął pierwszy książkomat!

  • Dodano: 2021-11-03 08:45, aktualizacja: 2021-11-03 09:05

Miasto chce jak najbardziej ułatwić czytelnikom wypożyczanie książek – teraz ci z Maciejkowic mogą robić to przez całą dobę! Urządzenie bliźniaczo przypominające powszechne już paczkomaty, jest intuicyjne w obsłudze i z pewnością będzie służyło czytelnikom przez lata.

Wielki krok w przyszłość!

Godziny otwarcia biblioteki w Maciejkowicach nie stanowią już przeszkody w wypożyczaniu książek – czytelnicy mają do dyspozycji urządzenie, które pozwala im robić to przez całą dobę. Pierwszy w historii chorzowski książkomat stanął na tarasie wejściowym do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, przy ulicy Głównej 21. Urządzenie jest połączone z Filią nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej, dzięki czemu czytelnicy mogą wypożyczyć w ten sposób około 30 tysięcy różnych książek

Urządzenie przetestował Wiceprezydent Miasta Wiesław Ciężkowski, Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Rafał Zaręba, Dyrektor MBP Beata Kaczmarek oraz członkowie Rady Osiedla Maciejkowice.

Jak korzystać?

Książkomat jest bardzo intuicyjny w użyciu. Wystarczy zamówić książkę korzystając z internetowego systemu bibliotecznego. Przy składaniu zamówienia koniecznie należy wybrać filię nr 2, gdyż to właśnie ona obsługuje książkomat. Zamówiona przez nas książka będzie czekała na odbiór w urządzeniu.

Dla ułatwienia, Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała film instruktażowy, w którym krok po kroku wyjaśnione jest, jak zamawiać i odbierać książki z książkomatu.


 

Komentarze (2)    dodaj »

  • déjà vu

    kto dzisiaj czyta książki ???

  • Es

    Z pewnością ty ich nie czytasz skoro takie bzdury wypisujesz. Głąba zawsze w tłumie rozpoznasz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również