Wiadomości z Chorzowa

W niedzielę odpust i zbiórka elektrośmieci w Parafii św. Franciszka. Zakonnicy zapraszają

  • Dodano: 2021-10-07 13:15

Już 10 października odpust w Parafii św. Franciszka na Klimzowcu. Franciszkanie postanowili uczcić święto swojego patrona w pożytkiem dla środowiska.

Dwa dni wcześniej będzie mieć miejsce zbiórka elektrośmieci na przyklasztornym parkingu we współpracy z firmą Green Office Ecologic. Pieniądze uzyskane z akcji zbieranie odpadów będą wsparciem dla polskich misjonarzy.

Zbiórkę odpadów elektro organizują franciszkanie 8 października

Miejsce, na którym będzie można zostawić elektrośmieci zostanie specjalnie odgrodzone. Co można oddać na rzecz zbiórki? Wszelką elektronikę, która zalega nam w domach, piwnicach czy garażach, w tym:

  • wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego AGD i RTV, czyli lodówki, pralki, piece elektryczne, mikrofalówki, płyty grzewcze, klimatyzatory itp.;
  • małe AGD i RTV, w tym odkurzacze, żelazka, czajniki elektryczne, maszyny do szycia, młynki, tostery, , golarki, zegary, wagi;
  • sprzęt elektroniczny, komputerowy i GSM, w tym monitory, drukarki, klawiatury, myszy, całe laptopy, puste cartridge do drukarek, smartfony, telefony;
  • narzędzia elektryczne domowe i do prac w ogrodzie;
  • baterie i akumulatory ołowiowe, niklowo-kadmowe i baterie alkaliczne.

Oprócz waloru ekologicznego w zbiórce chodzi o pomoc dla polskich misjonarzy. Zyski ze zbiórki trafią do duszpasterzy na całym świecie. W tym celu współpracują ze sobą Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” i Green Office Ecologic. Zbiórka elektrośmieci będzie trwać cały piątek, a odpady zostaną wywiezione w sobotę rano.

Msza odpustowa będzie mieć miejsce w niedzielę 10 października o godzinie 11.00, a nieszpory z odpustową procesją odbędzie się o 16.15. Słowo Boże wygłosi o. Archanioł Borek OFM.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również