Wiadomości z Chorzowa

W niedzielę odpust i zbiórka elektrośmieci w Parafii św. Franciszka. Zakonnicy zapraszają

  • Dodano: 2021-10-07 13:15

Już 10 października odpust w Parafii św. Franciszka na Klimzowcu. Franciszkanie postanowili uczcić święto swojego patrona w pożytkiem dla środowiska.

Dwa dni wcześniej będzie mieć miejsce zbiórka elektrośmieci na przyklasztornym parkingu we współpracy z firmą Green Office Ecologic. Pieniądze uzyskane z akcji zbieranie odpadów będą wsparciem dla polskich misjonarzy.

Zbiórkę odpadów elektro organizują franciszkanie 8 października

Miejsce, na którym będzie można zostawić elektrośmieci zostanie specjalnie odgrodzone. Co można oddać na rzecz zbiórki? Wszelką elektronikę, która zalega nam w domach, piwnicach czy garażach, w tym:

  • wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego AGD i RTV, czyli lodówki, pralki, piece elektryczne, mikrofalówki, płyty grzewcze, klimatyzatory itp.;
  • małe AGD i RTV, w tym odkurzacze, żelazka, czajniki elektryczne, maszyny do szycia, młynki, tostery, , golarki, zegary, wagi;
  • sprzęt elektroniczny, komputerowy i GSM, w tym monitory, drukarki, klawiatury, myszy, całe laptopy, puste cartridge do drukarek, smartfony, telefony;
  • narzędzia elektryczne domowe i do prac w ogrodzie;
  • baterie i akumulatory ołowiowe, niklowo-kadmowe i baterie alkaliczne.

Oprócz waloru ekologicznego w zbiórce chodzi o pomoc dla polskich misjonarzy. Zyski ze zbiórki trafią do duszpasterzy na całym świecie. W tym celu współpracują ze sobą Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” i Green Office Ecologic. Zbiórka elektrośmieci będzie trwać cały piątek, a odpady zostaną wywiezione w sobotę rano.

Msza odpustowa będzie mieć miejsce w niedzielę 10 października o godzinie 11.00, a nieszpory z odpustową procesją odbędzie się o 16.15. Słowo Boże wygłosi o. Archanioł Borek OFM.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.