Wiadomości z Chorzowa

W ostatniej chwili powstrzymali desperata

  • Dodano: 2021-02-03 08:30, aktualizacja: 2021-02-03 08:42

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z chorzowskiej "jedynki" uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z dachu. Dzięki ich zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii. To kolejny raz, gdy sierż. sztab. Wiesław Panek i sierż. Grzegorz Jakubczak ratują ludzkie życie.

1 lutego około godziny 02:20 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie otrzymał informację, że na strychu jednego z budynków przebywa mężczyzna, który prawdopodobnie chce skoczyć z dachu. Informacja ta została błyskawicznie przekazana do wszystkich patroli w mieście. Jako pierwsi na miejsce dotarli mundurowi z chorzowskiej "jedynki".  Z informacji przekazanych przez świadka policjanci dowiedzieli się, że na strychu zabarykadował się mężczyzna i grozi, że się zabije. Niezwłocznie pobiegli we wskazane miejsce, jednakże drzwi faktycznie były zabarykadowane, a przebywający za nimi mężczyzna wykrzykiwał, żeby "dali mu spokój”, nie chciał też otworzyć drzwi.

Z uwagi na zagrożenie życia 38-latka, policjanci siłą wyważyli drzwi prowadzące na strych. Gdy weszli do środka, w jednym z pomieszczeń spostrzegli mężczyznę, który wchodził na dach. W ostatniej chwili złapali go za nogi. Desperat chcąc się uwolnić, zaczął kopać interweniujących policjantów. Gdy jeden z mundurowych nadal trzymał mężczyznę, drugi wszedł na oblodzony dach i złapał go uniemożliwiając mu skoku. Po kilku minutach, mundurowym na tyle udało się uspokoić 38-latka, że sprowadzili go w bezpieczne miejsce, gdzie został on objęty właściwą opieką. To kolejny raz w ciągu ostatnich kilku miesięcy, gdy sierż. sztab. Wiesław Panek i sierż. Grzegorz Jakubczak ratują ludzkie życie.

Pamiętaj!

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia!

POMOC jest bezpłatna ! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Więcej informacji o tym, gdzie można znaleźć pomoc znajdziesz na stronie www.POKONACKRYZYS.pl


Źródło: KMP Chorzów

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Nana

    Co się dzieje w tym Chorzowie że co chwila młodzi ludzie chcą odebrać sobie życie lub je sobie odbierają (o czym się nie pisze oczywiście). Tragedia...

  • Erich

    I po co?

  • Świadek.

    Kłamstwa kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa. .. Istnieje możliwość spotkania się na drodze Sądowej jeżeli sprawa nie będzie wyprostowana.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.