Wiadomości z Chorzowa

W śląskim ZOO obrodziło maluchami

  • Dodano: 2020-04-10 06:45, aktualizacja: 2020-04-10 06:53

Pierwsze młode pojawiły się wśród zwierząt kopytnych. Na przednówku na świat przyszły 4 niale grzywiaste – 3 samice i 1 samiec.

Młode przychodziły na świat w kilkudniowych odstępach – pierwsze urodziło się 25 lutego a ostatnie 15 marca.

Czekamy jeszcze na narodziny szóstego malucha

Ojcem wszystkich nowych przychówków jest jeden samiec. Opiekunowie każdego roku przyjmują zasadę, według której nadają imiona maluchom urodzonym w danym stadzie. Zeszłoroczne niale otrzymywały imiona na literę „G”, które były równocześnie nazwami państw afrykańskich. W tym roku są to imiona na literę A – mamy więc: Afrodytę, Alojza, Antosia i Adiego.

Młode pojawiło się również w stadzie gerez abisyńskich. Młode tych małp po przyjściu na świat wyróżniają się białym ubarwieniem, które z czasem ustępuje miejsca charakterystycznej, czarnej barwie. Młodym opiekuje się całe stado.

Do czasu, gdy jego sierść się nie wybarwi, młode pozostaje w centrum zainteresowania stada – wszyscy członkowie stada chcą się nim opiekować. Zdarza się, że wyrywają je sobie z rąk lub wykradają wykorzystując nieuwagę matki. Nasza mała gereza jest zdrowa i silna. Nie znamy jeszcze jej płci – badanie będzie możliwe gdy młode podrośnie i będzie bardziej samodzielne.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.