Wiadomości z Chorzowa

W SP nr 5 w Chorzowie gościem specjalnym inauguracji roku szkolnego był Dawid Tomala!

  • Dodano: 2021-09-02 06:30, aktualizacja: 2021-09-02 06:48

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 przy ulicy Ryszki tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego zapamiętają na długo!

Gościem specjalnym inauguracji roku był złoty medalista ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio Dawid Tomala

Pan Dawid do Chorzowa przyjechał, aby wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach, porozmawiać o bezpieczeństwie na przejściach dla pieszych. 

Dawid Tomala, który każdego dnia chodzi nawet po kilkadziesiąt kilometrów, nieraz musiał korzystać z dróg publicznych. Jak mało kto, wie jakie zagrożenie niesie za sobą nieuwaga w pobliżu ruchliwej drogi. To dlatego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przechodząc przez pasy. Dziś mistrz olimpijski opowiadał o tym najmłodszym uczniom chorzowskiej SP nr 5. Najlepszy jest jednak dobry przykład, dlatego pierwszoklasiści trenowali przechodzenie przez przejście dla pieszych w praktyce - na najbliższej "zebrze".

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego jednak, jak zawsze, odbyła się w szkolnej auli. Dyrektor Wojciech Niezgoda przywitał pierwszoklasistów wraz z rodzicami, "złotego" Dawida Tomalę, przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz władze miasta.

Życzę wszystkim uczniom, nie tylko zebranym pierwszoklasistom, aby ten rok udało się już w całości przepracować stacjonarnie w klasach. Owocnej nauki, ciekawych lekcji i wielu zawiązanych znajomości, które zostaną z Wami nawet po zakończeniu szkoły! - mówił Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również