Wiadomości z Chorzowa

Walcownia Batory – nowy punkt na gastronomicznej mapie Chorzowa

  • Dodano: 2022-09-19 14:15

W Chorzowie-Batorym pojawiła się nowa restauracja, która ucieszy podniebienia niejednego łasucha! Walcownia Batory miała swoje wielkie otwarcie w połowie lipca tego roku. Jakie pyszności serwują Przemek, Bartek i Wojtek? Sprawdźcie!

Kilka w jednym

W skład Walcowni Batory w rzeczywistości wchodzi kilka odrębnych firm. Klienci mogą zakosztować naleśników „Po Lekku”, pizzy z „Familoka” oraz lodów z lodziarni „Te LODY”.

- Plac, na którym wszystko się odbywa, nazwaliśmy Walcownią. Cały pomysł powstał z kolaboracji naleśników "Po Lekku", pizzerii „Familok” i firmy "TE LODY". Nie wykluczamy, że już niebawem będziemy oferować kolejne pyszności.

Nazwa „Walcownia” nie wzięła się znikąd. Właściciele tłumaczą, iż bardzo zależało im na nawiązaniu do okolicy, Chorzowa Batorego. Inspiracją okazała się znajdująca się nieopodal huta!

- Widok z naszego letniego ogródka pada na ostatnie już budynki Huty Batory. Walcownia jest troszeczkę dalej, ale tak jakoś nam się skojarzyło. Tuż przy drodze, gdzie teraz znajduje się parking, wcześniej mieściły się hale walcowni. Więc stwierdziliśmy, że właśnie Walcownia będzie dobrą nazwą, związaną z okolicą. Chcieliśmy, aby nazwa jak najbardziej nawiązywała do miejsca, w którym mieści się lokal. – mówią.
 

Wiele do wyboru

Jakie pyszności serwują w Walcowni? Na ten moment możecie wybrać się na pyszne wytrawne lub słodkie naleśniki, kawę, ciasto, lody, a także pizzę! Menu Walcowni już niebawem poszerzy się o ofertę śniadaniową; mają znaleźć się w niej m.in. bajgle. Właściciele podkreślają, że Walcownia różni się od innych naleśnikarni – wiele składników, znajdujących się w ich naleśnikach, wytwarzają samodzielnie, co nadaje ich daniom niepowtarzalnego smaku. Mimo sporej oferty, która zadowoli niejednego smakosza, Przemek, Bartek i Wojtek mają sporo planów na przyszłość.

- Z pewnością już niedługo pojawi się u nas również oferta obiadowa – planujemy wprowadzić zestawy obiadowe na weekendy. Zastanawiamy się także nad tym, aby wprowadzić dania z grilla, na przykład żeberka. Jednak aby się rozwijać, musimy zdobyć stałych i lojalnych klientów – podkreślają.

walcownia 1

Miejsce spotkań

Zamysłem Bartka, Przemka oraz Wojtka jest to, aby Walcownia stała się miejscem nie tylko dla młodzieży, ale również dla całych rodzin.

-Chcielibyśmy, aby Walcownia była miejscem dla każdego. Dlatego stworzyliśmy ogródek, przestrzeń dla całych rodzin czy grup znajomych. Dzieci mogą bawić się na mini plaży, podczas gdy rodzice mogą cieszyć się spokojem na tarasie i jednocześnie pilnować swoich pociech. Zimą chcemy zabezpieczyć nasz taras przed niskimi temperaturami, na wzór kawiarni, które widzieliśmy w Pradze czy Katowicach.

W lokalu będą organizowane przeróżne eventy. Pierwszy z nich odbył się pod koniec sierpnia – głównym punktem programu był debiut lokalnej wokalistki Miry Gruszczyk. Uczestnicy wydarzenia mogli również podzielić się swoim wokalnym talentem na karaoke. Właściciele zapewniają, że dopóki pogoda będzie dopisywać, możemy spodziewać się kolejnych wydarzeń – w planach jest m.in. zorganizowanie wieczoru ze stand-upem!


Mieliście już okazję stołować się w Walcowni? Podzielcie się wrażeniami ze swojej wizyty w komentarzach!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Babcia

    Małe sprostowanie, po drugiej stronie ulicy był budynek administracyjny i łaznie walcowni rur.Teraz za parkingiem dalej są hale rurowni .

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również