Wiadomości z Chorzowa

Weekend otwarcia Planetarium Śląskiego 11-12 czerwca! Czeka moc atrakcji, m.in. koncerty

  • Dodano: 2022-05-11 09:30, aktualizacja: 2022-06-02 10:18

Planetarium Śląskie oficjalnie otworzy się po kompleksowej modernizacji dokładnie za miesiąc! Władze ośrodka i Urząd Marszałkowski zapraszają na wielką fetę! Wystąpią Dawid Kwiatkowski, król i Zespół Śląsk.

Niebo nie jest granicą. To dopiero początek...- tak zatytułowane zostało oficjalne otwarcie Planetarium Śląskiego po trwającym niemal cztery lat kompleksowym remoncie. O tym, jak zmieniło się Planetarium Śląskie i jaką nową ofertę edukacyjną przedstawi odwiedzającym po modernizacji pisaliśmy wielokrotnie. Wreszcie nadszedł ten długo oczekiwany moment – już za miesiąc będziemy mogli podziwiać efekty metamorfozy kultowego Planetarium Śląskiego.

W weekend 11-12 czerwca 2022 roku po przebudowie i kapitalnym remoncie otworzymy wyjątkowe, największe w Polsce planetarium z ultranowoczesnym, hybrydowym systemem projektorów, rzucającym obraz w technologii ponad 8K, ale to nie wszystko! Przedstawimy Państwu również zupełną NOWOŚĆ: Planetarium – Śląski Park Nauki! – przekazują władze ośrodka naukowego w oficjalnej zapowiedzi imprezy.

Na gości czekają specjalne seanse, wieża widokowa, symulatory lotów kosmicznych, kabina wstrząsów sejsmicznych, ale nie tylko. W sobotę podczas weekendu otwarcia przed budynkiem Planetarium zagrają wielkie gwiazdy! Na głodomorów czekać będą foodtrucki i strefa gastronomiczna.

Pierwszy seans dla publiczności odbędzie się w sobotę 11 czerwca o godzinie 12:00, a podczas weekendu otwarcia uczestniczyć w seansach będzie można również w nocy!

Świętujemy otwarcie na powierzchni, pod powierzchnią i na scenie przed Planetarium – Śląskim Parkiem Nauki! – przekonuje Stefan Janta, dyrektor Planetarium Śląskiego.

Weekend otwarcia Planetarium Śląskiego już 11-12 czerwca 2022!

11 czerwca 2022 na scenie umieszczonej na dziedzińcu Planetarium Śląskiego wystąpią:

  • 17:00 DAWID KWIATKOWSKI
  • 18:30 KRÓL
  • 20:00 ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ŚLĄSK pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego wraz z występem Tria Wirtuozów Skrzypiec V3
  • 21:30 DRONE SHOW z wykorzystaniem 50 dronów

Wstęp na koncerty przed budynkiem Planetarium Śląskiego będzie darmowy!

Start sprzedaży biletów ONLINE na seanse już 6 czerwca 2022 r. na stronie internetowej www.planetarium.edu.pl
Dokładny harmonogram seansów połączony ze sprzedażą biletów zostanie opublikowany na stronie internetowej Planetarium Śląskiego już 6 czerwca!

Organizatorami wydarzenia są Planetarium – Śląski Park Nauki i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

W weekend 11–12 czerwca spodziewamy się dużego ruchu i utrudnień związanych z organizacją imprezy masowej. Zachęcamy, aby tego dnia wybrać się do Planetarium Śląskiego pieszo, komunikacją miejską lub rowerem. Najbliższe przystanki autobusowe to Osiedle Tysiąclecia Ułańska (23, 51, 138, 673, 674), Chorzów AKS (6, 98, 883, 803N, 840N) – informuje Planetarium Śląskie,

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również